sekmadienis, rugsėjo 20 d.
„Brexit": 10 tūkst. darbo vietų bus perkeltos į Paryžių
tiesa.com

Didžiajai Britanijai pasitraukus iš Europos Sąjungos (ES), iš Londono į Paryžių gali būti perkelta apie 10 tūkst. darbo vietų, prognozuoja lobistų grupės „Paris Europlace“ vadovas Gerardas Mestrallet.

Jo teigimu, įmonės, kurios prieš „Brexit“ atidaro biurus Paryžiuje, iš Londono į Prancūzijos sostinę jau perkelia apie 3,5 tūkst. finansų sektoriaus darbuotojų.

Susijusiuose sektoriuose gali būti sukurta dar iki 30 tūkst. darbo vietų, pareiškė G. Mestrallet interviu agentūrai „Bloomberg“.

„Kalbant apie darbo vietų perkėlimą, judame teisinga linkme, – pažymėjo jis. – Tai ilgas kelias ir naujų darbo vietų vis labiau daugės, todėl esame nusiteikę gana optimistiškai.“

Pasak G. Mestrallet, vadinamojo kietojo „Brexit“ tikimybė padidėjo, nes Didžiosios Britanijos premjerės Theresos May vyriausybė neturi vieningos pozicijos dėl pasitraukimo iš ES sąlygų.

Praėjusią savaitę Didžiosios Britanijos vyriausybė parengė pasiūlymus dėl „Brexit“ sąlygų ir juos pateikė svarstyti ES valstybėms narėms. Britų vyriausybės plane numatoma, kad bus išsaugoti glaudūs ekonominiai ryšiai ir bus sukurta Didžiosios Britanijos ir Europos šalių laisvosios prekybos zona. Tai prieštarauja kietojo „Brexit“ šalininkų pozicijai, nes jie reikalauja įvesti muitus pagal Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) tarifus.

Pirmadienį atsistatydino du Didžiosios Britanijos vyriausybės nariai – „Brexit“ reikalų ministras Davidas Davisas ir užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas, – nesutikę su pasiūlymais dėl „Brexit“ sąlygų.

„Esant tokioms aplinkybėms, galima teigti, jog dabar yra didesnė tikimybė, kad šalims iki 2019 metų kovo nepavyks pasiekti susitarimo“, – pažymėjo G. Mestrallet.

Jo nuomone, ES šalims nevertėtų Londonui duoti daugiau laiko pasitraukimui iš Sąjungos, nes verslui būtinas tikrumas.

Praėjusią savaitę JAV bankas „JPMorgan“ paskelbė, jog nusprendė dalį darbo vietų iš Londono perkelti į kitas Europos sostines, įskaitant Paryžių.

„JPMorgan“, kaip ir daugelis kitų stambių tarptautinių finansų įstaigų, siekia savo verslą Europoje reorganizuoti dar prieš oficialų Didžiosios Britanijos išstojimą iš ES.

2018 07 12 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt