sekmadienis, sausio 24 d.
„Brexit“ bankams gali atsieiti 15 mlrd. svarų sterlingų
tiesa.com

Jungtinei Karalystei (JK) išstojus iš Europos Sąjungos (ES), britų bankams greičiausiai teks perkelti nemažą dalį savo veiklos į žemyną, kad jie it toliau galėtų tęsti veiklą regione.

Bankų išlaidos veiklos perkėlimui iš Didžiosios Britanijos į žemyninę Europą po „Brexit“ gali pasiekti 15 mlrd. svarų sterlingų, teigiama „Boston Consulting Group“ ir Europos finansinių rinkų asociacijos (AFME) atlikto tyrimo išvadose.

AFME ekspertai perspėja, kad padalinių kūrimas ES gali turėti „didelės neigiamos įtakos“ bankų pelningumui. O atitinkamos išlaidos gali būti perkeltos ant Europos vartotojų pečių, sako jie.

Tuo atveju, jeigu derybų metu ES ir britų valdžiai nepavyks susitarti dėl tolesnės JK prieigos prie bendros Europos rinkos, Britanijos finansų centras taps atkirstas nuo ES. Dėl to bankams teks savo padaliniams Europoje perduoti aktyvų už daugiau nei trilijoną eurų, įskaitant paskolas, vertybinius popierius, išvestinius instrumentus, pažymi AFME.

Bankų veiklos perkėlimas į ES bus brangus procesas, ir tai rodo keli veiksniai, rašo „The Wall Street Journal“. Bankams teks ne tik perkelti darbuotojus, ieškoti naujų patalpų ir laukti rinkos priežiūros institucijų pritarimo, bet ir aprūpinti kapitalu naujus padalinius Europoje.

Investicijų bankai naudojasi Londonu kaip baze parduoti savo paslaugų klientams ne tik Europoje, bet ir Afrikoje bei Azijoje. Ir išteklių sujungimas vienoje vietoje daro verslą efektyvesnį, pažymi analitikai.

Jeigu investicijų bankai praras galimybę parduoti savo paslaugų Europos klientams iš Londono, jiems teks į europinius padalinius investuoti kapitalo už 70 mlrd. eurų, remiantis „Boston Consulting Group“ skaičiavimais.

Šių išlaidų amortizacija per trejus ar penkerius metus gali sumažinti pelno dalį vienai akcijai 0,5-0,8 proc., nurodoma tyrimo ataskaitoje.

Dar viena problema yra operacijų eurais kliringas. Anksčiau Europos Komisija teigė apie ketinimą reikalauti, kad po „Brexit“ iš Londono į ES šalis būtų perkelti kliringo namai, atliekantys pavedimus pagal sandorius euras.

Remiantis „Boston Consulting Group“ skaičiavimais, tokiu atveju iš JK teks perkelti sutarčių už 83 trln. eurų, o tam bankai turės išleisti 30-40 mlrd. eurų.

Kliringas – tai verslas, priklausantis nuo masto, ir dalies operacijų perkėlimas į kitą regioną gali jį pabranginti, pažymi analitikai.

2017 07 03 16:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt