trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
„Brexit“ be plano besiruošiantys britai būtiniausiems daiktams jau išleido 4 mlrd. svarų
tiesa.com
Pixabay.com
Asociatyvi nuotrauka

Vis labiau artėjant dienai, kuomet šalis iš Europos Sąjungos bloko išstoti gali be jokio plano, britai ruošiasi galimam chaosui. Pasak naujausių tyrimų, šalies gyventojai įvairiems būtiniausiems maisto produktams, vaistams ir kitiems daiktams išleido jau 4 mlrd. svarų sterlingų.

Kas penktas britas atsargoms išleido vidutiniškai po 380 svarų sterlingų. Tiesa, ši bendra 4 mlrd. svarų sterlingų suma yra 600 mln. svarų sterlingų mažesnė, nei buvo išleista prieš galimą išstojimą kovo 31 d.

Pasak finansų įmonės „Premium Credit“, 800 tūkst. žmonių, besiruošdami spalio 31 d. įvyksiančiam išstojimui iš bloko, kurį naujasis ministras pirmininkas B. Johnsonas be plano ar jį turėdamas teigia vistiek įgyvendinsiantis, išleido daugiau nei 1000 svarų sterlingų.

Jei JK iš ES pasitrauks neturėdama plano, verslai spėja, kad ims trūkti pačių būtiniausių prekių, nors vyriausybė tai neigia.

Pasak tyrimo rezultatų, būtiniausiais daiktais apsirūpino ir tą įspūdingą 4 mlrd. svarų sterlingų sumą jiems išleido tik 17 proc. visų šalies gyventojų.

Praeitą savaitę pasirodė pranešimai, kad gyvūnų prekių parduotuvė „Pets At Home“ papildomai už 8 mln. svarų sterlingų įsigijo augintiniams skirto maisto, o greito maisto kavinių tinklas „Domino’s Pizza“ apsirūpino būtiniausiais ingredientais ir padažais.

2019 08 12 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt