antradienis, liepos 7 d.
„Brexit” buvusį Britanijos premjerą veja atgal į politiką
tiesa.com

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tony Blairas pirmadienį pareiškė rimtai svarstantis grįžti atgal į politiką ir prisidėti prie kovos prieš „Brexit“.

Nors dešimtmetį Jungtinės Karalystės premjeru buvęs T. Blairas birželio 8-ąją vyksiančiuose parlamento rinkimuose nekandidatuos, politikas atskleidė norintis kurti politinį judėjimą ir prisidėti prie pastangų formuoti politikos debatus, Britanijai ruošiantis pradėti derybas dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES).

Pasak T.Blairo, rinkėjams reikia suteikti galimybę persigalvoti, kai taps aišku, kokios bus galutinės pasitraukimo iš ES sąlygos.

„Šis „Brexit“ reikalas suteikė man tiesioginės motyvacijos labiau įsitraukti į politiką, – laikraščiui „Daily Mirror“ sakė T.Blairas. – kažkam reikia susitepti rankas ir aš tai padarysiu.“

„Žinau, kad vos iškišiu galvą pro duris, ant manęs bus išlietas kibiras pamazgų, bet esu tikrai aistringai nusiteikęs dėl šio dalyko.“, – aiškino buvęs JK vadovas.

„Nenoriu atsidurti padėtyje, kai išgyvename šį istorijos momentą, o aš nieko nebūčiau pasakęs – tai reikštų, kad man ši šalis nerūpi. Bet man rūpi, – pridūrė politkas.

T.Blairas sakė, kad jo pastangos nebūtų kvietimas nepaisyti referendumo, per kurį buvo nubalsuota už išstojimą iš ES.

Vis dėlto jis pažymėjo, kad pasitraukti iš Europos bendrosios rinkos ir siekti laisvosios prekybos sutarties su Bendrija, kaip planuoja konservatorė Theresa May, reikštų savanoriškai „pasišalinti“ iš Europos aukščiausios lygos.

2017 05 01 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt