ketvirtadienis, kovo 4 d.
„Brexit“: emigravę britai neteks dalies teisių, kaip ir imigrantai
tiesa.com

Po „Brexit“ 1,2mln. britų, gyvenančių Europos Sąjungos (ES) šalyse gali netekti dalies savo teisių. Bent jau taip mano Europos Parlamento civilinės laisvės komitetas.

Jo vadovas Claude'us Moraesas teigia, kad Theresos May pasiūlymas dėl ES piliečių – kontraversiškas. Jungtinės Karalystės (JK) premjerė siūlo sulyginti ES piliečių bei 1,2mln. kitose šalyse gyvenančių britų teises, kas reiškia pačių britų teisių apribojimą.

Buvo pasiūlyta ES piliečiams, gyvenantiems JK bent penkerius metus iki 50-ojo straipsnio aktyvavimo, suteikti automatišką teisę likti. Tačiau šis pasiūlymas suvaržo galimybes imigrantams atsivežti šeimos narius bei būti ginamiems Europos Teisingumo teismo.

C.Moraesas mano, kad nors sprendimas dar nepateiktas, bet 27-ios aljanso šalys turėtų analogiškai sumažinti ir jose gyvenančių britų teises.

„Jei Theresa May neatnaujins sav pasiūlymo, tokia lemtis neišvengiama. Dažnai kalbama, kad sprendimas palies tik 3mln. imigrantų iš ES, tačiau taip pat jis atsilieps ir 1,2mln. britų Europoje. Nežinau, kaip tiksliai į tai reaguos kitos šalys, bet aspektas turės būti abipusis. Jiems nebus leista britams suteikti geresnę padėtį, nei 3mln. europiečių“, – portalui independent.co.uk sakė politikas.

C.Moraesas taip pat įsitikinęs, kad T.May priėmė tokį sprendimą puikiai suvokdama, kas lauke jos tautiečių kitose šalyse. ES lyderiai kritikavo T.May pateiktą pasiūlymą dėl imigrantų teisių teigdami, kad jis neišbaigtas ir neturės didelio pokyčio.

2017 07 05 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt