penktadienis, liepos 10 d.
„Brexit“ neišsigandę Lietuvos verslininkai užkariauja JK
tiesa.com

Jungtinei Karalystei nusprendus palikti Europos Sąjungą plačiai pasklido kalbos apie niūrias verslo perspektyvas ir dėl „Brexit“ kylančią nežinomybę šioje šalyje. Tačiau kol vieni kalba, kiti daro: restoranų įrengimo paslaugas teikianti Lietuvos kompanija žengė užtikrintą žingsnį į britų rinką ir per trumpą laiką spėjo joje įsitvirtinti.

Nuo 2016-ųjų birželio, kai JK gyventojai referendumu nutarė trauktis iš ES, rinkos į šią žinią reagavo neigiamai: gerokai krito svaro sterlingų kursas, o apie pasitraukimą iš šalies prabilo ne tik verslo pasaulio rykliai, bet ir smulkiosios žuvelės.

Šis britų sprendimas itin didžiulį nerimą sukėlė toms kompanijoms, kurių veikla tiesiogiai susijusi prekybiniais ryšiais tarp ES ir JK. Juolab kad „Brexit“ deryboms dar nesibaigus aiškėja, kad britai greičiausiai neteks narystės vieningoje bendrijos rinkoje.

Daugelis baiminasi dėl galimo veiklos sąnaudų didėjimo, prekių ir paslaugų brangimo ar net paties blogiausio – veiklos nutraukimo. Ir, progai pasitaikius, primena, kad kentės ne tik verslas, bet ir vartotojai. „Brexit“ žudo verslą, skelbia antraštės.

Tačiau lietuviai tik dar kartą įrodė, kad geram produktui ir kokybiškam darbui jokios sienos kelio neužtvers: kitiems svarstant galimybes iš JK trauktis, Lietuvos bendrovė „Audores“ nutarė elgtis atvirkščiai ir čia plėstis.

Dar beprotiškiau atrodė jų sprendimas nerti į viešojo maitinimo sektorių – rinką, kurioje konkurencija yra itin arši. 2016 metų statistiniai duomenys rodo, kad JK veikė beveik 87 tūkst. kavinių, barų, restoranų ir kitų maitinimo įstaigų, kurių skaičius nuolat auga.

Vis dėlto lietuviai nutarė mesti iššūkį ir prieš pusmetį įsteigė savo padalinį Londone. Modernią bei patikimą įrangą viešojo maitinimo įstaigoms teikianti bendrovė per trumpą laiką spėjo šioje šalyje ne tik įsitvirtinti, bet ir pelnyti patikimo partnerio vardą. „Audores Ltd.“ ne tik siūlo dėl kokybės visame pasaulyje žinomų gamintojų įrangą („Rational“, MKN, „Lincat“, „True“, „Winterhalter“ ir kt.), bet ir ją sumontuoja bei galutinai paruošia naudojimui.

Kitaip tariant, lietuviai pasiūlė restoranų virtuvių idėjas paverti realybe bet kokioje tuščioje patalpoje, o turėdami partnerių visoje Europoje sugeba įrengti įvairiausių tautų tradicinio maisto gamybai pritaikytas virtuves per sąlyginai trumpą laiką, taip išpildydami įnoringiausių klientų užsakymus.

Toks lietuvių lankstumas neliko nepastebėtas itin didele konkurencija pasižyminčioje Jungtinės Karalystės rinkoje – „Audores“ paslaugas nuo veiklos pradžios Londone pasirinko ne tik vietiniai britai, bet ir kitų tautų atstovai, tarp kurių – ir JK lietuvių verslininkai.

Beje, verslininkai tapo savotiškais Lietuvos gamintojų ambasadoriais – kartu su žinomiausia pasaulyje įranga JK restoranų virtuvėse montuojama ir lietuviška šaldymo įranga.

Verslui augant „Audores“ padalinys Londone šiemet taip pat planuoja kurti papildomas darbo vietas.

„Jungtinė Karalystė – viena iš didžiausių rinkų Europoje viešojo maitinimo sektoriuje, nepaisant „Brexit“, restoranų verslas šioje šalyje sparčiai auga. Pastebime, kad nauji restoranai, barai ar lauko prekybos vietos atsidaro nuolat, čia gyvena daug skirtingų tautų atstovų, jų poreikiai skiriasi.

Tačiau turėdami platų partnerių ratą tiek JK, tiek visoje Europoje galime užtikrintai įgyvendinti kiekvieno kliento norus, o tai yra labai svarbu dirbant šioje srityje.

Kiekviena grėsmė rinkoje yra ir tam tikra galimybė. Esame jauni, ambicingi ir į viską žiūrime pozityviai ir šiandien matome daugiau galimybių nei grėsmių“, – sprendimą plėstis JK pakomentuoti paprašyta atsakė „Audores Ltd“ vadovė Juta Markauskaitė

Lietuvoje prieš 7 metus veiklą pradėjusi „Audores“ – ne naujokė užsienio rinkose. Lietuviai savo paslaugas iki teikia Baltijos bei Skandinavijos šalyse, o šiandien jau skaičiuojama per 6 tūkst. restoranų, kavinių, valgyklų, kepyklų, picerijų, viešbučių, kebabinių, greito maisto užkandinių, kaimo turizmo sodybų ir maisto prekių parduotuvių, kuriose veikia „Audores“ sumontuota įranga.

www.audores.co.uk

2018 03 16 08:50
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt