šeštadienis, liepos 4 d.
„Brexit“ palaikantis diabetu sergantis britas: geriau palikti ES, nei turėti insulino
tiesa.com
pixabay nuotrauka

Sergantis diabetu vyras teigė norintis, kad Jungtinė Karalystė paliktų ES, net jeigu tai reikštų, kad jam gyvybiškai reikalingas insulinas nepatektų į šalį, praneša portalas „indy100“.

BBC žurnalistai nusprendė išeiti į Birmingamo gatves ir paklausinėti vietinių gyventojų, ką jie mano apie vis artėjančią „Brexit“ datą – spalio 31 d.

Viskas atrodytų įprasta, tačiau žurnalistus ir žiūrovus nustebino vienas gan radikaliai nusiteikęs gyventojas, kuriam išstojimas iš ES yra svarbiau už, panašu, jo paties gyvybę.

„Aš sergu diabetu. Man yra gyvybiškai reikalingas insulinas, tačiau aš vis tiek noriu palikti ES“, – teigė Birmingamo gyventojas.

Pasimetęs reporteris paklausė, ar jis yra pasirengęs palikti ES, net jeigu tai reikštų insulino tiekimo sustojimą.

„Taip. Nes mes balsavome palikti ES. Mes nebalsavome dėl susitarimo. Nes nebalsavome dėl nieko kito, tik palikti Europą, tiesa? Ir tik to mes norime, ar ne? Arba mes esame demokratija, arba ne“, – paaiškino pašnekovas.

Kodėl insulinas ir „Brexit“ susiję? Viena didžiausių problemų, susijusių su insulino tiekimu Jungtinėje Karalystėje, yra ta, kad šalyje jis yra negaminamas, o beveik visas šios medžiagos importas vyksta iš ES šalių.

Taigi, jeigu spalio 31 d. britams tektų palikti bendriją be susitarimo, taigi visa iki tol vykusi laisva prekyba sustotų, o nepasirūpinus tinkamu kiekiu atsargų, gali mirti tikrai ne vienas žmogus – remiantis JK duomenimis, šalyje yra per 1 mln. diabetu sergančių gyventojų, kuriems reikalingos reguliarios insulino injekcijos.

2019 09 21 17:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt