ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
„Brexit“ rizika Europos ekonomikai – nuvertinama
tiesa.com

Ekonominė rizika, kurią kelia Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES), yra „nepakankamai įvertinta“, mano Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiosios tarybos narys ir Austrijos centrinio banko vadovas Ewaldas Nowotny'is.

Jis pripažino, jog nuogąstauja dėl „daugybės nemalonių staigmenų“, kurių galėtų sulaukti ir Europos, ir Didžiosios Britanijos ekonomika.

„Derybos su Londonu turi būti baigtos per dvejus metus. Per tą laiką šalys turi susitarti dėl tvarkingo Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES, taip pat dėl tolesnio bendradarbiavimo sąlygų – arba susitarti dėl muitų sąjungos sukūrimo, arba sudaryti laisvosios prekybos sutartį“, – pareiškė E. Nowotny'is leidiniui „Der Standard“.

„Praeityje tokių klausimų derinimui prireikdavo kur kas daugiau laiko“, – pažymėjo jis. Kad derybas dėl „Brexit“ sąlygų būtų galima pratęsti, tam turėtų pritarti visos ES valstybės narės, o tai, E. Nowotny'io nuomone, yra mažai tikėtina.

Jis pabrėžė, kad ECB ir toliau prižiūrės Didžiosios Britanijos bankus ir kitas finansų įmones, kurios planuoja po „Brexit“ aktyviai veikti ES rinkoje.

Kiek anksčiau šį mėnesį ECB pareiškė, kad Didžiosios Britanijos finansų įstaigoms, kurios po „Brexit“ savo veiklą iš Didžiosios Britanijos perkels į kitas Europos šalis, teks palaukti šešis mėnesius, kol jos gaus licenciją vykdyti veiklą Europos žemyne.

ECB prižiūri didžiausių euro zonos bankų veiklą ir yra atsakingas už licencijų išdavimą visoms ES veikiančioms finansų įstaigoms.

2017 04 25 14:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt