antradienis, rugpjūčio 4 d.
„Brexit" vėl atidėtas trims mėnesiams - nauja data - sausio 31 diena
tiesa.com
facebook nuotrauka

Europos Sąjunga šiandien priėmė sprendimą leisti pratęsti „Brexit" terminą ir nustatė, kad nauja Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES data bus 2020 metų sausio 31 diena.

Socialiniame tinkle Twitter Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas skelbė: „ES27 nutarė, kad JK prašymas suteikti lankstų „Brexito“ atidėjimą iki 2020 m. sausio 31 d bus patvirtintas. Tikimasi, kad sprendimas bus įformintas raštiškai“.

27 šalių lyderiai sutiko leisti JK pratęsti išstojimo iš JK terminą trims mėnesiams. Tai - jau trečias kartas, kai JK leista atidėti „Brexit”.

Borisas Johnsonas buvo teigęs, kad nė už ką neprašys ES leisti atidėti išstojimo datą, buvo net paminėjęs, kad verčiau „dvės griovyje” nei leis JK po Helovino likti Europos Sąjungoje.

Lankstus išstojimo terminas reiškia, kad JK turės teisę iš Europos Sąjungos išstoti ir anksčiau, o tai priklauso nuo to, ar JK ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui pavyks parlamentarus palenkti savo sudaryto susitarimo su ES pusėn.

Borisas Johnsonas taip pat siūlo gruodžio 12 dieną surengti pirmalaikius rinkimus, parlamentarai dėl Šio siūlymo taip pat balsuos šiandien, kad šis siūlymas būtų priimtas Borisui teks gauti dviejų trečdalių parlamentarų palaikymą.

Premjerui pratęsti išstojimo terminą teko dėl to, kad parlamentarai atsisakė paremti jo su ES parengtą išstojimo sutartį, tad planas JK iš ES išvesti šį ketvirtadienį buvo sustabdytas.

2019 10 28 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt