antradienis, rugpjūčio 3 d.
Britai atšaukia Turnerio premijos teikimą, tačiau 10 menininkų gaus stipendijas
Alfa.lt

Londono Tate'o moderniojo meno muziejus šiemet dėl koronaviruso epidemijos atšaukė Turnerio premijos teikimą, bet pranešė, kad skirs po 10 tūkst. svarų stipendijas dešimčiai jų nusipelniusių britų menininkų.  

Teisėjai šį mėnesį turėjo paskelbti į prestižinį apdovanojimą pretenduojančių menininkų sąrašą, o gruodį išrinkti premijos laureatą, kuriam būtų atitekęs 25 tūkst. svarų (28 1000 eurų) apdovanojimas.

Tačiau Tate'o muziejus paskelbė, kad „dėl įtemptos darbotvarkės kasmetinės parodos paruošimas būtų neįmanomas, galiojant dabartiniams suvaržymams“.

„Sprendimas buvo priimtas siekiant paremti didesnį skaičių atrinktų menininkų šiuo visiškos sumaišties ir nežinios laikotarpiu“, – sakoma muziejaus pareiškime.

Dešimt stipendijų laimėtojų bus atrinkti birželio pabaigoje.

Muziejaus direktorius Alexas Farquharsonas nurodė, kad karantinas, kuriuo siekiama pažaboti koronaviruso plitimą, kelia milžinišką stresą menininkams, nes daugelis galerijų jau daug mėnesių yra uždarytos.

„Nusprendėme padėti paremti dar daugiau menininkų šiuo ypatingai sunkiu laiku“, – sakė jis.

Pernai Turnerio premija buvo įteikta savamokslei Londono menininkei Tai Shani už performansus ir instaliacijas, „tyrinėjančias „moterišką“ subjektyvumą ir patirtį“.

2020 05 28 08:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt