pirmadienis, spalio 26 d.
Britai: Rusijos programišiai bando vogti informaciją, susijusią su koronaviruso vakcinų kūrimu
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės kibernetinio saugumo agentūra ketvirtadienį apkaltino vieną programišių grupę, pasak jos, „beveik neabejotinai“ veikiančią išvien su Rusijos žvalgybos tarnybomis ir bandančią vogti informaciją, susijusią su koronaviruso vakcinų kūrimu.

JK Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NCSC) nurodė, kad tarp grupės APT29 taikinių yra Jungtinės Karalystės, JAV, ir Kanados vakcinų tyrimo ir tobulinimo institucijos.

Šiam vertinimui pritaria ir JAV bei Kanados pareigūnai, sakoma pranešime.

„NCSC vertinimu, APT29, dar vadinama „Cozy Bear“, beveik neabejotinai veikia kaip Rusijos žvalgybos tarnybų dalis“, – nurodoma pranešime.

Britų užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas sakė esąs pasipiktinęs dėl tokių išvadų, kurios buvo paskelbtos drauge su rekomendacijomis, kaip organizacijos gali apsisaugoti nuo kibernetinių atakų.

„Visiškai nepriimtina, kad Rusijos žvalgybos tarnybos taikosi į tuos, kurie stengiasi kovoti su koronaviruso pandemija“, – sakė JK diplomatijos vadovas.

„Kol kiti neatsakingu elgesiu siekia savo savanaudiškų interesų, JK ir jos sąjungininkės sunkiai dirba, kad išrastų vakciną ir apsaugotų visuotinę sveikatą“, – kalbėjo jis.

„JK ir toliau kovos su tais, kurie vykdo tokias kibernetines atakas, ir dirbs su savo sąjungininkais, kad patrauktų kaltininkus atsakomybėn“, – pridūrė D. Raabas.

NCSC tokias kibernetines atakas laiko bandymu pavogti intelektinę nuosavybę, o ne sutrikdyti tyrimus.

Kremlius savo ruožtu atmetė JK kaltinimus dėl kibernetinių atakų ir anksčiau ketvirtadienį D. Raabo paskelbtą pranešimą, kad „rusų veikėjai“ bandė sutrikdyti praėjusių metų visuotinius rinkimus.

„Neturime jokios informacijos, kas galėjo įsilaužti į Britanijos farmacinių bendrovių ir tyrimų centrų [tinklus]", – naujienų agentūrai TASS sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

„Galime pasakyti tik tai: Rusija neturi nieko bendra su šiais bandymais. Nesutinkame nei su šiais kaltinimais, nei su naujausiais nepagrįstais įtarimais dėl kišimosi į 2019-ųjų rinkimus“, – pridūrė jis.

2020 07 16 20:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt