ketvirtadienis, liepos 7 d.
Britai svarsto, ar sutuoktinio mirtis paskatins karalienę užleisti sostą?
Alfa.lt

Nors karalienei Elžbietai II bus sunku be ištikimo palydovo princo Philipo, su kuriuos pragyveno 73 metus, tačiau mažai tikėtina, kad ji „išeis į pensiją“, rašo „The Guardian“.

Buvęs britų premjeras seras Johnas Majoras pripažino, kad karalienės statusas yra labai vieniša pozicija. BBC jis teigė: „Labai nedaug žmonių, kuriems ji gali atverti širdį, su kuriais gali visiškai atvirai kalbėtis.“ Vienas iš tokių žmonių buvo penktadienį miręs princas Philipas.

Vis dėlto Elžbieta II ir po sutuoktinio mirties neturėtų atsisakyti sosto, sako ekspertai.

„Viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių ji, skirtingai nei dalis kitų Europos monarchų, neatsisakys sosto, ji yra palaiminta karalienė, – teigė karališkasis istorikas Hugo Vickersas, turėdamas omeny, kad ji sudarė sandėrį su Dievu per savo karūnaciją. – Jei esi palaiminta karalienė, tuomet neatsakai sosto.“

Jei vis dėlto netrukus 95-erių gimtadienį švęsianti Elžbieta II negalės atlikti pareigų, kurias jai numato konstitucija, tuomet gali būti paskirtas regentas, kaip nutiko su karaliumi Jurgiu III.

„Mums reikia karalienės su visa jos didžiule patirtimi. Ir ji jaučiasi gerai. Ji gali toliau valdyti ir būti visų įvykių centre, jos biuras toliau puikiai veikia. Ji negali dažnai pasirodyti viešai, bet vis dar kartais tai daro. Ji puikiai atrodo, tad jokio sosto atsižadėjimo“, – kalbėjo istorikas.

Panašios nuomonės laikosi ir „Majesty Magazine“ redaktorius Joe Little’as: „Laikausi nuomonės, kad nepaisant, jog princo Philipo netektis yra labai stiprus smūgis jai asmeniškai, nemanau, kad tai kažkaip paveiks jos, kaip monarchės, vaidmenį. Manau, kad ji ir toliau išliks tokia pat, kaip ir pastaraisiais metais.“

„Manau, kad tai yra jos DNR. Tai susiję ne tik su jos kalba 1947 m. Pietų Afrikoje, bet labiau su priesaika, kurią ji davė karūnacijos metu. Ji yra tikinti krikščionė. Tai yra jos sutartis su Dievu ir manau, kad ji negali būti sulaužyta“, – pridūrė jis.

Kaip anksčiau Alfa.lt rašė, apklausos rodo, kad britai nori vietoje princo Charleso, kuris yra pirmasis eilėje į sostą, karaliumi būtų tituluojamas princas Williamas. Neseniai atlikta „The Sun“ apklausa rodo, kad beveik pusė apklaustųjų nori, kad kitu karaliumi būtų Williamas. 18-24 metų amžiaus apklaustieji nori, kad karaliumi taptų princas Harry, nepaisydami to, kad jis yra šeštas eilėje į šį titulą. 18 proc. apklausos dalyvių teigė nenorintys, kad Didžioji Britanija toliau liktų monarchiją. Tyrimas taip pat atskleidė, kad daugiau nei 40 proc. nori, jog karalienė eitų savo pareigas iki mirties.

2021 04 12 13:26
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt