trečiadienis, liepos 6 d.
Britanija ruošiasi pasitelkti kariuomenę degalų tiekimo krizei spręsti
BNS
Fotobankas

Jungtinės Karalystės kariuomenė artimiausiomis dienomis turėtų būti pasitelkta padėti spręsti degalų tiekimo krizę, pranešė vyriausybė.

Prieš savaitę prasidėjusi krizė išprovokavo panišką pirkimą ir smurtą degalinėse. Kritikai dėl susiklosčiusios padėties kaltina JK pasitraukimą iš Europos Sąjungos, koronaviruso pandemiją, taip pat toliaregiškumo stoką, kai po „Brexito“ nebeliko kam pakeisti šalį paliekančių tūkstančių vairuotojų užsieniečių.

Verslo sekretorius Kwasi Kwartengas televizijai „Sky News“ sakė, kad kariai „per artimiausias kelias dienas“ gali pradėti pristatyti atsargas į degalines, siekiant sumažinti jas paralyžiavusias ilgas eiles.

Trečiadienį popietę degalų pristatyti turėjo ir vyriausybės išsiųstas rezervinis civilinių autocisternų parkas, pridūrė sekretorius socialiniame tinkle „Twitter“.

„Parengties būsena“ iš viso paskelbta 150 kariuomenės vairuotojų, o dar 150 bus dislokuoti „artimiausiomis dienomis“, remdamasi savo šaltiniu informavo britų naujienų agentūra „Press Association“.

Pranešama, kad K. Kwartengo departamento ir Gynybos ministerijos pareigūnai bendradarbiauja su degalų pramonės atstovais, spręsdami, kur geriausia siųsti išteklius.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį mėgino nuraminti visuomenę. Premjero teigimu, degalų atsargų yra pakankamai, o padėtis grįžta į normalias vėžes.

Praėjusią savaitę pasijustus autocisternų vairuotojų stygiui kilo nuogąstavimų, kad atsargos degalinėse gali išsekti, todėl prasidėjo paniškas pirkimas, o kai kurie viltį praradę vairuotojai pildėsi degalus į plastikinius butelius.

Nepasitenkinimas net peraugo į grasinimus ir smurto proveržius kai kuriose degalinėse, o sveikatos priežiūros ir viešojo sektoriaus darbuotojai prašė teikti jiems aptarnavimo pirmenybę, kad jie galėtų nuvykti į darbą.

Vyriausybė per „Brexito“ pereinamąjį laikotarpį siekė nutraukti laisvą judėjimą su žemynine Europa, žadėdama „susigrąžinti kontrolę“, nes imigracijos padėtis esą buvo tapusi nevaldoma.

Tačiau praėjusį savaitgalį Londonas pakeitė atvykimo taisykles ir pasiūlė sunkvežimių vairuotojams užsieniečiams trijų mėnesių bevizį režimą. Tokiomis priemonėmis vyriausybė tikisi sumažinti platesnį vairuotojų trūkumą, paveikusį tiekimo grandines.

Kai kurių prekybos centrų lentynos jau kelias savaites yra tuščios, todėl vis labiau nuogąstaujama, kaip deficitas galėtų paveikti artėjantį Kalėdų laikotarpį.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 30 09:27
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt