ketvirtadienis, liepos 7 d.
Britanija skelbia pasiekusi tikslą dėl vyresnių nei 50 metų žmonių paskiepijimo
BNS

Jungtinė Karalystė paskelbė pasiekusi savo tikslą iki balandžio vidurio bent viena skiepų nuo pandeminio koronaviruso doze paskiepyti visus vyresnius nei 50 metų žmones, taip pat kitus didžiausios rizikos grupėms priklausančius asmenis.

Pasak vyriausybės, visiems šių grupių žmonėms buvo pasiūlytas skiepas, ir maždaug 95 proc. jų buvo paskiepyti bent viena doze.

Šalyje pirmą skiepo dozę jau yra gavę daugiau kaip 32 mln. žmonių – per 60 proc. suaugusių gyventojų. Abi dozes yra gavę beveik 15 proc. suaugusiųjų.

Antradienį prasidėjo antra vakcinavimo kampanijos fazė: pradedami skiepyti 45–49 metų žmonės.

Didžiojoje Britanijoje COVID-19 protrūkis buvo didžiausias Europoje, šalis užregistravo daugiau kaip 127 tūkst. mirties nuo šios ligos atvejų. Tačiau spartus vakcinavimas ir visai šaliai paskelbtas karantinas smarkiai sumažino per parą nustatomų užsikrėtimo ir mirties atvejų skaičius.

Suvaržymai dabar atšaukiami, nuo pirmadienio Anglijoje jau gali dirbti nebūtinų prekių parduotuvės, kirpyklos, sporto salės, barų ir restoranų lauko terasos.

Tačiau sveikatos apsaugos pareigūnai nerimauja dėl naujų, skiepams atsparesnių pandeminio koronaviruso atmainų ir ragina visus dviejų pietinių Londono rajonų, kur buvo patvirtinti 44 užsikrėtimo vadinamąja Pietų Afrikos atmaina atvejai, gyventojus pasidaryti testus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 13 18:07
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt