trečiadienis, rugpjūčio 10 d.
Britanija tikisi iki rugsėjo sukurti priemonę nuo naujų koronaviruso variantų

Už vakcinas atsakingas Jungtinės Karalystės ministras šeštadienį nurodė, kad iki rugsėjo tikimasi sukurti preparatų, suteikiančių apsaugą nuo naujų koronaviruso variantų, tinkamų vartoti vyresniems kaip 70 metų žmonėms.

Ministras Nadhimas Zahawi (Nazimas Zahavis) dienraščiui „The Daily Telegraph“ sakė, kad vyriausybė tikisi iki rudens savo vakcinų arsenale turėti iki šešių preparatų, įskaitant apsaugančius nuo naujų pandeminio koronaviruso variantų.

Pasak jo, tokiais preparatais, suleidžiamais kaip papildomos, organizmo imuninę apsaugą sustiprinančios dozės, pirmiausiai būtų skiepijami kovos su COVID-19 priešakinės linijos medicinos darbuotojai, senyvi asmenys ir žmonės, kuriems dėl sveikatos būklės koronavirusinė infekcija kelia didesnį pavojų.

Didelėje dalyje Europos vėl didėjant sergamumui COVID-19, Britanija deda viltis į sparčią masinio skiepijimo programą, galinčią padėti atsisakyti karantino priemonių.

Pirmąją vakcinos nuo COVID-19 dozę jau yra gavę beveik 30 mln. žmonių arba 55 proc. suaugusių JK gyventojų. Iki šiol šalyje patvirtinta daugiau kaip 126 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių mirties atvejų.

2021 03 27 17:31
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt