sekmadienis, balandžio 18 d.
Britanijos karalienė dėl viruso grėsmės nešvęs Kalėdų su artimaisiais
BNS

Jungtinės Karalystės monarchė Elizabeth II, kuri nuo koronaviruso protrūkio pradžios dėl savo garbaus amžiaus beveik visą laiką leidžia saviizoliacijoje, šįmet atsisakys tradicinės Kalėdų šventės su artimaisiais, antradienį pranešė karališkieji rūmai.

94 metų karalienė ir jos sutuoktinis princas Philipas paprastai Kalėdas su kitais šeimos nariais sutinka monarchės privačiame Sandringamo dvare Rytų Anglijoje.

„Atsižvelgdami į atitinkamas rekomendacijas, karalienė ir Edinburgo kunigaikštis nusprendė šįmet Kalėdas ramiai sutikti Vindzore“, – nurodė karališkieji rūmai, turėdami galvoje į vakarus nuo Londono esančią pilį.

Kilus koronaviruso protrūkiui, Elizabeth II atšaukė savo dalyvavimą viešuose renginiuose ir kovo 19 dieną iš savo oficialios rezidencijos Londone persikėlė į Vindzoro pilį.

Nuo pandemijos pradžios Britanijoje nustatyta beveik 1,65 mln. koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, daugiau kaip 59 tūkst. užsikrėtusiųjų mirė. Senjorai priskiriami didesnės rizikos grupei.

Princą Philipą, kuriam birželio 10-ąją suėjo 99 metai, pastaraisiais metais vargina sveikatos problemos. Pernai gruodį jis keturias paras praleido ligoninėje dėl neįvardytos senos ligos.

Jų vyriausias sūnus princas Charlesas ir vaikaitis princas Williamas turėjo izoliuotis, užsikrėtę koronavirusu. Jiems abiem pasireiškė lengvi COVID-19 simptomai.

Balandžio pradžioje monarchė per retą televizijos transliuotą kreipimąsi į tautą paragino britus pasitelkti Antrojo pasaulinio karo laikų dvasią ir ryžtą sunkiam karantino laikotarpiui įveikti ir patikino, kad suvienytos pastangos padės nugalėti šią ligą.

Karalienė taip pat vaizdo ryšiu pabendravo su lankomosios priežiūros darbuotojais.

Jos kassavaitiniai pasitarimai su ministru pirmininku Borisu Johnsonu vyksta telefonu.

Birželio 13 dieną Elizabeth II pasirodė jos oficialiojo gimtadienio proga tradiciškai rengiamame Vėliavos pagerbimo (Trooping the Colour) parade, kuris šįmet dėl pandemijos buvo gerokai kuklesnis nei įprastai. Pompastiškas renginys, paprastai į Londono centrines gatves pritraukiantis tūkstančius turistų, pirmą kartą nuo 1895 metų buvo surengtas Vindzoro pilies teritorijoje.

Liepą taip pat Vinzore monarchė įšventino į riterius šimtametį Antrojo pasaulinio karo veteraną kapitoną Tomą Moore'ą, surinkusį milijonus svarų sterlingų Jungtinės Karalystės sveikatos labdaros organizacijoms.

Balandį, prieš savo 100-ąjį gimtadienį, T. Moore'as sugalvojo paskatinti žmones aukoti labdarai, kiekvieną dieną naudodamasis vaikštyne nueidamas po dešimt ratų savo 25 m ilgio sode.

Pirmą kartą už savo namų, vadinamojo „HMS burbulo“, ribų Elizabeth II pasirodė spalio 16 dieną, kai kartu su savo anūku princu Williamu aplankė Anglijos pietvakariuose esančiame Porton Daune įsikūrusią Gynybos mokslo ir technologijų laboratoriją (DSTL).

Ši laboratorija, atliekanti mokslinius tyrimus dėl koronaviruso, 2018 metais nustatė, kad buvusį rusų šnipą Sergejų Skripalį netoliese esančiame Solsberio mieste buvo mėginta nužudyti Sovietų Sąjungoje sukurta kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Elizabeth II taip pat kartais būna Škotijos šiaurės rytuose esančiame Balmoralo dvare bei Sandringame.  

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 02 11:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt