sekmadienis, balandžio 18 d.
Britanijos karalienė Elizabeth II kalėdiniame sveikinime pabrėžė „nepažįstamųjų gerumą“
Alfa.lt

Dėl koronaviruso pandemijos šiemet sužlugo viena iš Kalėdų dienos tradicijų – pažiūrėti, kaip Britanijos karalienė Elizabeth II su šeima eina į bažnyčią. 

Vis dėlto 94-erių karalienė penktadienį įvykdė labiausiai branginamą Kalėdų dienos pareigą – per televiziją kreipėsi į Jungtinės Karalystės ir Tautų Sandraugos žmones. 

Karalienė, kuri kartu su savo 99 metų sutuoktiniu princu Philipu (Filipu) didžiąją šių metų dalį praleido Vindzoro pilyje, savo kalėdiniame sveikinime išreiškė nuoširdžią viltį ir pagyrė už „tvirtą dvasią“ tuos, kurie „puikiai“ priėmė pandemijos iššūkius. 

Monarchė, sėdėdama prie rašomojo stalo, ant kurio matėsi vienintelė nuotrauka – princo Philipo, pareiškė užuojautą dėl išbandymų, kuriuos daugeliui teko patirti pastaraisiais mėnesiais, tačiau taip pat kalbėjo apie viltį, kad gyvenimas grįš į įprastas vėžes.

„Mes ir toliau semiamės įkvėpimo iš nepažįstamų žmonių gerumo ir guodžiamės, kad net ir po tamsiausios nakties išaušta nauja vilties aušra“, – sakė ji.

Karalienė, kaip ir kasmet, kalėdinį sveikinimą parašė pati, o šiemet aštrumo jos žodžiams, tikėtina, pridėjo negandos, kurias daugelis šeimų patyrė per pandemiją, ypač JK, kur, oficialiais duomenimis, su koronavirusu susijusių mirčių skaičius jau perkopė 70 tūkstančių – daugiausia Europoje po Italijos. 

Kreipimasis buvo įrašytas dar prieš tai, kai praėjusį savaitgalį Didžiosios Britanijos vyriausybė atsisakė planų kalėdiniu laikotarpiu sušvelninti koronaviruso apribojimus. Šalyje aptikus naują viruso atmainą, kurį, kaip teigiama, yra labiau užkrečiama, daugelyje JK vietų, tarp jų ir sostinėje Londone, gyventojai buvo raginami likti namuose ir nesusitikinėti su kitais žmonėmis.  

„Žinoma, daugeliui šis metų laikas bus apgaubtas liūdesio: vieni gedi dėl brangių žmonių netekties, o kitiems trūksta draugų ir šeimos narių, su kuriais negali susitikti dėl saugumo, nors visi labiausiai norėtų Kalėdoms paprasčiausio apsikabinimo ar rankos paspaudimo, – sakė  Elizabeth II. – Jei jūs – vieni iš jų, nesate vieni: aš su jumis savo mintyse ir maldose.“

Karalienė, kurios kalboje jautėsi stiprus religinis motyvas, atspindintis jos krikščionišką tikėjimą, pažymėjo, kad Biblijos pasakojimas apie gerąjį samarietį yra itin aktualus šiandien.

„Visur visuomenėje atsirado gerųjų samariečių, rodančių rūpestį ir pagarbą visiems, nepaisant lyties, rasės ar kilmės, primenančių mums, kad visi esame ypatingi ir lygūs Dievo akyse“, – sakė ji.

Nors pastaraisiais mėnesiais gyveno kur kas labiau atsiskyrusi nuo visų nei įprastai, monarchė buvo matoma visuomenėje. Ji dukart – balandį ir gegužę – iš Vindzoro pilies per televiziją kreipėsi į žmones, siekdama padrąsinti juos karantino akivaizdoje.

Karališkosios šeimos nariai šiemet nesusirinko Sandringemo dvare Norfolke, rytų Anglijoje, ir šventinį laikotarpį leidžia savo rezidencijose.

2020 12 26 15:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt