antradienis, rugsėjo 22 d.
Britanijos karalienė per televiziją bandė įkvėpti vilties dėl kovos su epidemija
BNS
flickr.com

Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II (Elzbieta II) sekmadienį padėkojo sveikatos apsaugos darbuotojams kovos su koronaviruso protrūkiu priešakinėse linijose ir patikino, kad suvienytos pastangos padės įveikti šią ligą.

Per retą televizijos transliuotą ypatingąjį kreipimąsi 93 metų monarchė prisiminė savo patirtį per Antrąjį pasaulinį karą ir pasiuntė vilties žinią žmonėms, priverstiems atsiskirti nuo savo šeimų ir draugų.

Ši kalba buvo transliuojama Jungtinėje Karalystėje ir Tautų Sandraugos valstybėse, kai milijardai žmonių visame pasaulyje yra priversti likti namuose ir vengti artimų kontaktų, kad būtų išvengta viruso platinimo.

Monarchė ir jos 98 metų vyras princas Philipas (Filipas) nuo kovo 19 d. yra prevenciškai persikėlę į Vindzoro pilį į vakarus nuo Londono, šalyje didėjant epidemijos aukų ir patvirtintų užsikrėtusiųjų skaičiui.

Didžiojoje Britanijoje patvirtinta daugiau kaip 47,8 tūkst. COVID-19 atvejų, mažiausiai 4934 pacientai mirė. Be kita ko, koronaviruso infekcija patvirtinta sosto įpėdiniui princui Charlesui (Čarlzui) ir premjerui Borisui Johnsonui (Borisui Džonsonui). Pastarasis sekmadienį vakare buvo hospitalizuotas tyrimams, tebesilaikant aukštai temperatūrai praėjus 10 dienų po teigiamo COVID-19 testo.

Karalienė perspėjo, kad dabartinė sunki padėtis gali dar kurį laiką išsilaikyti, bet pabrėžė, kad protrūkis galiausiai bus įveiktas kolektyvinėmis pastangomis vykdant „bendrą uždavinį“, įskaitant mokslo bendruomenės bendradarbiavimą.

„Mums pasiseks – ir ši sėkmė priklausys kiekvienam iš mūsų“, – sakė ji.

Šis ypatingasis pranešimas buvo tik ketvirtasis per 68 Elžbietos II viešpatavimo metus. Jis buvo įrašytas Vindzoro pilyje, dalyvaujant vieninteliam kameros operatoriui, dėl visa pikta dėvėjusiam apsaugos priemones.

Karalienė asmeniškai padėkojo Didžiosios Britanijos valstybinės Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos (NHS) priešakinėse linijose dirbantiems medikams, slaugytojams ir kitiems svarbiems darbuotojams, „nesavanaudiškai“ atliekantiems itin svarbų vaidmenį.

Monarchė išreiškė pagarbą visiems, priverstiems likti namuose, kad sumažintų NHS tenkančią naštą ir apsaugotų nuo ligos keliamų pavojų senyvus ir pažeidžiamus visuomenės narius.

Per transliaciją buvo parodytas reportažas, vaizduojantis dirbančius gydytojus ir slaugytojus, siuntas gabenančius darbuotojus ir kariškius, padėjusius Londone įrengti naują 4000 lovų ligoninę.

Visuomenės nariai taip pat buvo parodyti plojantys savo namuose sveikatos apsaugos darbuotojams.

Karalienė sakė, kad žmonės Didžiojoje Britanijoje ir visame pasaulyje gali didžiuotis savo bendruomenių atsaku į koronaviruso pandemiją.

„Su šia liga kovojame kartu, ir noriu jus patikinti, kad jeigu išliksime vieningi ir ryžtingi, tuomet mes ją įveiksime“, – pabrėžė ji.

Monarchė prisiminė savo patirtį per Antrąjį pasaulinį karą ir pirmąją savo kalbą per radiją, pasakytą 1940 m. kartu su seserimi princese Margaret, kai jos kreipėsi į vaikus, evakuotus iš savo šeimų.Tuo metu seserys buvo išsiųstos į Vindzorą, nes Londonas buvo bombarduojamas vokiečių aviacijos.

Elžbieta II paminėjo karo metų britų dainininkę Vera Lynn (Verą Lin), kurios daina „We'll Meet Again“ („Mes vėl susitiksim“) tapo himnu kariams, kovojusiems užsienyje, toli nuo savo artimųjų ir mylimų žmonių.

„Turėtume pasiguosti, kad nors mums dar gali reikėti atlaikyti daugiau, geresnės dienos sugrįš: vėl būsime su savo draugais, vėl būsime su savo šeimomis; mes vėl susitiksime“, – pažymėjo karalienė.

2020 04 06 08:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt