sekmadienis, spalio 17 d.
Britanijos muzikantai kritikuoja „Brexito“ poveikį jų sektoriui: „atlikėjai atsidūrė ant prarajos krašto“
BNS
SCANPIX

Daugiau nei 100 populiariausių Jungtinės Karalystės muzikantų trečiadienį atvirame laiške sukritikavo britų vyriausybės ir Europos Sąjungos „Brexito“ susitarimą, kuris, pasak jų, gėdingai „sužlugdė atlikėjus“.

Tokios muzikos žvaigždės kaip Eltonas Johnas (Eltonas Džonas), roko grupės „The Who“ narys Rogeris Daltry (Rodžeris Doltris) ir dirigentas Simonas Rattle'as (Saimonas Retlas) laikraštyje „The Times“ rašo, kad vyriausybei nesugebėjus užtikrinti bevizių kelionių muzikantams, „atlikėjai atsidūrė ant prarajos krašto“.

Laišką, kuriame taip pat rašoma apie „žiojinčią kiaurymę muzikantams duotų laisvo judėjimo pažadų vietoje“, pasirašė ir grupės „Pink Floyd“ lyderis Rogeris Watersas (Rodžeris Votersas), Edas Sheeranas (Edas Širanas) ir „Queen“ gitaristas Brianas May (Brajenas Mėjus).

Muzikantų laiške sakoma, kad dėl įvestų suvaržymų ir papildomų darbo leidimų reikalavimo Europoje koncertuojantiems britų atlikėjams „daugelio gastrolių bus nebeįmanoma surengti, ypač jauniems kylantiems muzikantams, kuriems jau dabar sunku sudurti galą su galu dėl COVIDo draudimų koncertuoti gyvai“.

Muzikantai ir kitų kūrybos sektorių atstovai piktinasi nauja kelionių į Europos Sąjungą tvarka, 2020 metų gruodį pasibaigus pereinamajam „Brexito“ laikotarpiui ir Jungtinei Karalystei visiškai pasitraukus iš ES.

Interneto peticija, raginanti kultūros darbuotojams užtikrinti bevizes keliones ir leidimą dirbti ES, jau surinko daugiau nei 263 tūkst. parašų.

Londono vyriausybė dėl tokios padėties kaltina Briuselį. Pasak jos, ES nepasiūlė 90 dienų trukmės bevizių kelionių muzikantams.

ES vyriausiasis derybininkas dėl „Brexito“ paneigė, kad Briuselis prieštaravo laisvam muzikantų judėjimui, ir pareiškė, kad jokių „ambicingų pasiūlymų“ dėl mobilumo nebuvo pateikta.

Antradienį kultūros ministrė Caroline Dinenage (Kerolain Dainidž) sakė, kad „durys yra atviros“, jeigu Briuselis norėtų „apsvarstyti JK labai protingus pasiūlymus“ dėl vizų tvarkos muzikantams.

Vis dėlto jis paaiškino, kad ES siūlytas susitarimas „nebūtų suderinamas su vyriausybės pabrėžiamu įsipareigojimu susigrąžinti mūsų sienų kontrolę“.

Muzikantų atvirame laiške sakoma, kad 100 vyriausybei reikia „daryti, ką ji sakė darysianti“ ir derėtis dėl abipusės sutarties, numatančios galimybę keliauti be papildomų dokumentų.

Britanija yra viena labiausiai nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusių šalių – koronavirusas joje nusinešė daugiau kaip 90 tūkst. žmonių gyvybių. Be to, muzikos sektoriui, vertinamam 5,8 mlrd. svarų (6,4 mln. eurų), pandemijos smūgis buvo itin skaudus.

Britų muzikos festivalių organizatoriai sakė, kad koronavirusas nuniokojo jų sektorių, ir perspėjo, kad kasmetiniai vasaros renginiai gali išnykti, jeigu nebus sulaukta didesnės paramos iš vyriausybės ir aiškios žinios, kada vėl galės vykti renginiai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 20 19:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt