penktadienis, rugpjūčio 14 d.
Britanijos premjero padėjėjas D. Cummingsas įtariamas pažeidęs karantino režimą
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono vienas iš svarbiausių patarėjų Dominicas Cummingsas sulaukė policijos dėmesio, įtarus, kad jis pažeidė izoliavimosi dėl koronaviruso infekcijos COVID-19 taisykles, penktadienį pranešė žiniasklaida.

Kaip nurodė dienraščiai „Daily Mirror“ ir „The Guardian“, D. Cummings išvyko iš savo namų Londone pas savo tėvus Daramo mieste šiaurės rytų Anglijoje, maždaug už 400 km nuo Londono, nors jam tuo metu pasireiškė COVID-19 simptomai.

Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija pareikalavo paaiškinimų. Anot jos, iš žiniasklaidos pranešimų galima spręsti, kad D. Cummingsas save laiko esančiu aukščiau įstatymų.

„Visuomenė nepaprastai aukojosi per šia pandemiją ir karantiną. Negali būti vienokių taisyklių jas nustatantiems ir kitokių – Britanijos žmonėms“, – sakė leiboristų lyderis Keiras Starmeris.

Mažesnė Liberalų demokratų partija taip pat pareiškė, kad dėl šio incidento premjero patarėjui gali tekti atsistatydinti.

Daramo policija patvirtino kovo 31-ąją dieną gavusi pranešimą apie asmenį, atvykusį į miestą iš Londono.

„Pareigūnai susisiekė su tuo adresu gyvenančiais savininkais. Jie patvirtino, kad minimas asmuo ten yra ir kad jis izoliavęsis dalyje namo“, – sakoma teisėsaugos pranešime.

„Remdamiesi nacionalinėmis tvarkos palaikymo taisyklėmis, nuostatomis ir pakartojo atitinkamas rekomendacijas dėl būtinų kelionių“, – pridūrė policija.

D. Cummingsas vėliau buvo pastebėtas netoli savo tėvų namo su mažu vaiku – kaip manoma, savo sūnumi, nurodė laikraščiai.

Tuo metu B. Johnsono vyriausybė ragino žmones iš namų išeiti tik būtiniausiu atveju, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą. Žmonės, kuriems pasireiškė koronavirusinės infekcijos simptomai, turėjo izoliuotis namuose.

Vienas neįvardytas ministras sakė „Daily Telegraph“: „Jis [Cummingsas] turės pasitraukti. Tai tiesiog arogancija.“

Tačiau B. Johnsono atstovas tvirtino, kad D. Cummingsas „laikėsi nurodymų dėl koronaviruso“.

„Privalėdamas padėti savo žmonai, kaip įtariama, užsikrėtusiai koronavirusu, ir esant didelei tikimybei, kad jis pats blogai pasijus, Dominicui Cummingsui buvo būtina užtikrinti, kad jo mažamečiu vaiku būtų tinkamai pasirūpinta“, – šeštadienį sakė premjero atstovas.

„Jo sesuo ir dukterėčios pasisiūlė padėti, todėl jis nuvyko į gretimą, bet atskirai nuo jo giminaičių – tam atvejui, jeigu prireiktų jo pagalbos“, – aiškino atstovas.

„Išskirtinės aplinkybės“

Kovo 24-ąją šalies vyriausiojo medicinos pareigūno pavaduotoja Jenny Harries sakė, kad „nors visus raginame likti savo namuose... aišku, jeigu esama suaugusiųjų, negalinčių pasirūpinti mažais vaikais, tokios aplinkybės yra išskirtinės“.

D. Cummingsas taip pat neigė pranešimus, kad policija tiesiogiai kalbėjosi su juo arba su jo šeimos nariais.

Kai kurie vyriausybės pareigūnai išreiškė palaikymą premjero patarėjui. Užsienio reikalų ministras Dominicas Raabas savo „Twitter“ žinutėje rašė, kad „du koronavirusu užsikrėtę tėvai nerimastingai rūpinosi savo mažu vaiku.“

„Dabar siekiantieji tai politizuoti turėtų ilgai ir įdėmiai pasižiūrėti į veidrodį“, – pridūrė jis.

D. Cummingsas yra itin prieštaringai vertinamas Britanijos politikos veikėjas nuo pat 2016 metų „Brexito“ šalininkų kampanijos, kurioje jis dalyvavo kartu su B. Johnsonu.

Kai B. Johnsonas pernai buvo išrinktas ministru pirmininku, jis pasikvietė D. Cummingsą dirbti jo vyriausiuoju patarėju.

Dauningo gatvė kovo gale pranešė, kad D. Cummingsas izoliavosi, pasireiškus COVID-19 simptomams. B. Johnsonas taip pat užsikrėtė koronavirusu ir netgi buvo trumpai gydomas intensyviosios terapijos skyriuje.

Liberalų demokratų partijos laikinasis pirmininkas Edas Davey sakė, jog jeigu D. Cummingsas pažeidė taisykles, „jis turės atsistatydinti“.

Anksčiau šį mėnesį vyriausiasis epidemiologas Neilas Fergusonas atsistatydino iš vyriausybės darbo grupės atsako į koronaviruso protrūkį reikalams, pripažinęs, kad pažeidė karantino taisykles, susitikęs su savo mylimąja.

Škotijos vyriausioji medicinos pareigūnė Catherine Calderwood balandį taip pat atsistatydino, pažeidusi savo pačios nustatytas taisykles – dukart apsilankiusi savo antruose namuose.

2020 05 24 09:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt