antradienis, rugpjūčio 3 d.
Britanijos vaistų kontrolės agentūra leido naudoti eksperimentinį vaistą COVID-19 gydymui
Alfa.lt

Didžiosios Britanijos vaistų agentūra leido naudoti eksperimentinį vaistą remdesivirą koronavirusine infekcija COVID-19 sergantiems pacientams gydyti, tikintis, kad tai sutrumpintų kai kurių pacientų hospitalizavimo laiką.

Klinikiniai bandymai, kuriais siekiama nustatyti šio medikamento veiksmingumą gydant koronavirusinę infekciją, tebevyksta visame pasaulyje, tačiau pirminiai rezultatai parodė, kad šis vaistas gali pagreitinti naujuoju koronavirusu užsikrėtusių ligonių sveikimą.

Antradienį paskelbtame pranešime Jungtinės Karalystės Vaistų ir sveikatos priežiūros agentūra pranešė, kad pritars farmacijos bendrovės „Gilead“ sukurto preparato remedesviro panaudojimui suaugusiųjų ir paauglių su sunkiais COVID-19 simptomais gydymui ligoninėse.

„Esame pasiryžę užtikrinti, kad pacientai galėtų greitai gauti vilčių teikiantį gydymą nuo COVID-19“, – sakė agentūros vadovė dr. June Raine.

Vaistą gaminanti įmonė „Gilead“ juo aprūpins pacientus nemokamai. Preparato bus skiriama sunkiai sergantiems pacientams, prižiūrint gydytojui.

Praėjusį mėnesį atlikti tyrimai su daugiau nei tūkstančiu COVID-19 sunkia forma susirgusių pacientų parodė, kad pacientai, kuriems buvo skiriamas šis vaistas, iš ligoninės būdavo išrašomi keliomis dienomis anksčiau už tuos, kurie gaudavo placebą.

2020 05 27 07:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt