sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Britiški pasai, nors „Brexit” dar neįvyko, jau leidžiami be užrašo „Europos Sąjunga” ant viršelių
tiesa.com
facebook nuotrauka

Nepaisant to, kad „Brexit” dar neįvyko, išleisti pirmieji pasai be užrašo „Europos Sąjunga” ant viršelio.

Vis dar vyšninės spalvos Didžiosios Britanijos pasai be užrašo „Europos Sąjunga” buvo pradėti leisti kovo 30-tą dieną - viena diena vėliau, nei pagal originalų scenarijų turėjo įvykti „Brexit”.

Vienas iš tokio paso sulaukusių Didžiosios Britanijos piliečių tvirtino, kad toks pasikeitimas, ypač kai „Brexit” tokioje nestabilioje būklėje, jį tiesiog pribloškė.

Nedidelė dalis šiuo metu pasus keičiančių Anglijos gyventojų dar gali gauti senuosius pasus, ant kurių puikuojasi Europos Sąjungos pilietybę nurodantis užrašas, tačiau išsekus šių pasų atsargoms tokio paso gauti nebebus galima.

Yra numatyta, kad tamsiai mėlyni, į senuosius pasus, kokie Jungtinėje Karalystėje buvo išduodami dar prieš šaliai prisijungiant prie Europos Sąjungos, pasai bus pradėti spausdinti ir pirmuosius piliečius pasieks šių metų gale.

Susan Hindle Barone, sulaukusi vieno iš naujųjų pasų be užrašo „Europos Sąjunga” ant viršelio šį penktadienį žiniasklaidos ir visuomenės informavimo grupei „Press Association” pasakojo, kad nemano, kad pasų dizainas turėtų būti keičiamas kol Jungtinė Karalystė dar vis yra Europos Sąjungos šalis narė.

Ji sakė: „Tiesiog esu labai nustebusi - mes dar vis esame Europos Sąjungoje. Nustebau, kad nors mes dar neišstojome, jau atliekami tokie veiksmai. Tai - tiesiog simbolis to, ką aš laikau absoliučia beprasmybe - ir dar tą simbolį tu gali pačiupinėti.”

„Ką mes įgysime išstoję iš ES? Nes prarasime tai tikrai daug”.

2019 04 06 08:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt