sekmadienis, spalio 17 d.
Britų atsakas keliautojams iš egzotinių šalių: kelionė papildomai kainuos 1,5 tūkst. svarų
Alfa.lt

Didžiosios Britanijos premjeras Borisas Johnsonas trečiadienį planuoja paskelbti 30 šalių, kurios kelia didelę COVID-19 riziką ir iš kurių grįžę keliautojai bus priversti 10 dienų praleisti viešbučio kambaryje ir už tai sumokėti 1,5 tūkst. svarų (apie 1,7 tūkst. eurų), rašo „The Daily Mail“.

Prieš tai B. Johnsonas susitiko su pareigūnais ir ekspertais bei sutarė dėl Australijos tipo ribojimų. Tarp 30-ies šalių, kurių sąrašą planuojama paskelbti, yra gan egzotinės šalys, į kurias iš COVID-19 ir jo ribojimų sukaustytos tėvynės plūstelėjo britai pasikaitinti saulėje. Tai ir Brazilija, Pietų Afrika, Portugalija, Kenija – didžioji dalis Pietų Afrikos ir Pietų Amerikos šalių.

Keleiviai iš šių valstybių turės 10 dienų izoliuotis netoli oro uosto esančiuose viešbučiuose ir už šią privilegiją mokėti 1,5 tūkst. svarų per parą.

Tiesa, kol kas į sąrašą nėra įtraukti Jungtiniai Arabų Emyratai, kur pamėgo ilsėtis ne tik Lietuvos žvaigždutės, bet ir britų įžymybės, taip sukeldamos visuomenės pyktį. Pranešama, kad, palyginti su 2019 m., praėjusių metų pabaigoje Dubajuje 78 proc. išaugo privačių skrydžių skaičius. Dubajus – ideali vieta pabėgti nuo COVID-19 žiemos, nes iš jo sugrįžus Jungtinėje Karalystėje kol kas nereikia karantinuotis.

Nuo pandemijos pradžios Jungtinėje Karalystėje mirė daugiau kaip 100 tūkst. žmonių, kuriems testais buvo patvirtintas užsikrėtimas koronavirusine infekcija, rodo antradienį paskelbti oficialūs duomenys.

Pranešus apie 1631 per praėjusią parą užregistruotą mirties nuo COVID-19 atvejį, bendras pandemijos aukų skaičius šalyje padidėjo iki 100 162. Ministras pirmininkas B. Johnsonas antradienį prisiėmė „visą atsakomybę“ ir pareiškė apgailestavimą bei užuojautą.

„Labai apgailestauju dėl kiekvienos prarastos gyvybės ir, žinoma, kaip ministras pirmininkas prisiimu visą atsakomybę už viską, ką vyriausybė yra padariusi“, – spaudos konferencijoje Dauningo gatvėje sakė jis.

2021 01 27 14:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt