trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Britų bankas keliasi į Vokietiją
tiesa.com

Siekdamas užsitikrinti priėjimą prie bendros Europos rinkos po to, kai Jungtinė Karalystė (JK) pasitrauks iš Europos Sąjungos, britų bankas „Lloyds“ bando įsitvirtinti Berlyne.

Naujienų agentūrai „Reuters“ šaltiniai pranešė, kad didžiausias paskolų teikėjas JK jau šiais metais bandys gauti licenciją veiklai Vokietijoje ir atidaryti filialą šios šalies sostinėje. „Lloyds“ yra vienintelis britų bankas, iki šiol neturintis atstovybės kitose ES šalyse.

Ligšiol jis Vokietijoje veikė per RBS banko atstovybę, kuri žemyninėje Europoje siūlo taupymo produktus, privačios bankininkystės ir lizingo paslaugas.

Britų bankininkai šio savo žingsnio nekomentuoja, tačiau žengdami jį tik patvirtina, kad nenori laukti „Brexit“ derybų pabaigos ir kuo anksčiau užsitikrinti prieigą prie bendros Europos rinkos: gavę leidimą veiklai Vokietijoje, jie galės laisvai dirbti visoje bendrijoje ir taip išvengs galimų apribojimų, kuriuos sąjunga britams galimai taikys ateityje – tai priklausys nuo „Brexit“ derybų eigos ir baigties.

Bankai – tai pirmasis iš didžiųjų sektorių, itin jautriai sureagavęs į JK sprendimą trauktis iš Europos Sąjungos. Europos finansų centru vadinamame Londone įsikūrę bankininkai iš karto po referendumo ėmė kalbėti, kad perkels savo padalinius į kitus ES miestus.

Sausio mėnesį bankai UBS ir HSBC perspėjo, kad iš Londono svetur perkels po tūkstantį darbuotojų. Tai, pasak rinkos apžvalgininkų, yra aiškus ženklas, kaip šis sektorius ruošiasi galimiems trukdžiams ateityje.

Priėjimas prie bendros ES rinkos visam britų verslui bus apribotas jeigu sąjungą paliekanti JK „Brexit“ derybose laikysis principinės savo pozicijos riboti migraciją į šalį.

Pensininkai gyvena geriau nei dirbantieji

2017 02 14 07:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt