ketvirtadienis, liepos 7 d.
Britų ekspertai: jaunesniems nei 40 metų reikėtų pasiūlyti alternatyvą „AstraZenecos“ vakcinai
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės vakcinavimo programą prižiūrintis mokslo komitetas penktadienį rekomendavo jaunesniems nei 40 metų žmonėms pasiūlyti alternatyvą Oksfordo universiteto ir „AstraZenecos“ vakcinai nuo COVID-19.

Jungtinis vakcinavimo ir Imunizavimo komitetas (JCVI) nurodė, kad įvertinęs kraujo krešulių susidarymo riziką laikysis „atsargumo kurso“ dėl 30–39 metų žmonių.

Komitetui priklausančio profesoriaus Wei Shen Limo teigimu, 30–39 metų asmenims „pirmiausia bus pasiūlyta „AstraZenecos“ vakcinos alternatyva“.

Tai truks tol, kol alternatyvi vakcina bus prieinama, kol toks skirstymas labai neužvilkins skiepijimo kampanijos ir kol JK kontroliuos savo epidemiologinę padėtį, nurodė jis.

Pasak profesoriaus, taip siekiama „toliau didinti pasitikėjimą vakcina“, parodant, kad vyriausybei „saugumas yra svarbus prioritetas“, kadangi greitai turėtų būti pradėta jaunesnių nei 40 metų asmenų vakcinacija.

Jungtinė Karalystė, vakcinacijos kampaniją pradėjusi praėjusį gruodį „Pfizer-BioNTech“ vakcina, iki šiol neatsisako savo tikslo iki liepos pabaigos pirmąja vakcinos doze paskiepyti visus suaugusius šalies gyventojus, sakė W. Sh. Limas.

Pasak jo, sėkmingas skiepijimas reiškia, kad „infekcijos banga ateityje veikiausiai bus mažesnė, nei manoma dabar“.

Vaistų ir sveikatos produktų priežiūros agentūros (MHRA) vadovė June Raine pareiškė, kad agentūra nekeičia savo rekomendacijos dėl „AstraZenecos“ vakcinos, nes šalutinio poveikio atvejai yra „ypač reti“.

Iš daugiau nei 28 mln. pirmųjų dozių, suleistų JK iki balandžio 28 d., buvo registruoti 242 reti kraujo krešulių susidarymo atvejai, arba 10,5 atvejo milijonui paskiepytųjų, sakė ji.

Šeši panašūs šalutinio poveikio atvejai buvo registruoti po antrosios vakcinos dozės.

Pasak J. Raine, tai reiškia, kad vakcinos „AstraZeneca“ teikiami privalumai vis tiek nusveria bet kokius pavojus didžiajai daugumai žmonių.

Jungtinėje Karalystėje nuo koronaviruso mirė beveik 128 tūkst. žmonių – daugiausia visoje Europoje.

Dabar Britanijoje 35 mln. gyventojų yra gavę po pirmąją vakcinos dozę ir dar daugiau nei 16 mln. – abi dozes.

Vyriausybės atstovas pareiškė, kad vyriausybė įsiklausys į rekomendacijas.

„Oksfordo ir „AstraZeneca“ vakcina yra saugi, veiksminga ir išgelbėjo tūkstančius gyvybių JK ir visame pasaulyje“, – kalbėjo jis.

„Jau sunaudota daugiau nei 50 mln. vakcinos dozių, o dabartinis dabartinis vakcinų tiekimas ir infekcijos lygis leidžia mums žengti žengti šį atsargumo žingsnį, neatsisakant tikslo iki liepos pabaigos pasiūlyti vakciną visiems suaugusiesiems“, – sakė vyriausybės atstovas.

2021 05 07 21:22
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt