antradienis, lapkričio 24 d.
Britų parlamentarai nepaisydami ES pasipiktinimo parėmė naują „Brexito“ įstatymą
Alfa.lt

Britų parlamentarai nepaisydami pasipiktinimo Briuselyje ir nerimo namuose dėl akivaizdaus tarptautinės teisės pažeidimo pirmadienį parėmė naują įstatymo projektą, kuriuo būtų panaikintos kai kurios pernai su Europos Sąjunga sudarytos „Brexito“ sutarties dalys.

Bendruomenių Rūmų nariai 340 balsais pareiškė pradinį pritarimą JK vidaus rinkos įstatymui, sudarydami sąlygas keturias dienas šią ir kitą savaitę truksiančiam detaliam įstatymo projekto nagrinėjimui. 263 parlamentarai balsavo „prieš“.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas anksčiau argumentavo, kad JK vidaus rinkos įstatymas yra „teisinis apsaugos tinklas“ nuo, pasak jo, ES grasinimų įvesti tarifus JK vidaus prekybai ir net sutrukdyti vežti maisto produktus iš Didžiosios Britanijos į Šiaurės Airiją.

Tačiau ES lyderiai tai pavadino informacijos pateikimu sau palankioje šviesoje, perspėjo B. Johnsoną laikytis įsipareigojimų, kuriuos jis pats pernai prisiėmė „Brexito“ sutartyje, ir pareikalavo iki rugsėjo pabaigos išbraukti iš įstatymo projekto šiai sutarčiai prieštaraujančias dalis.

2020 09 15 09:54
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt