ketvirtadienis, liepos 7 d.
Britų parlamentaro gyvybę nusinešęs išpuolis laikomas teroristiniu incidentu
BNS

Britų parlamento nario Davido Amesso nužudymas buvo teroristinis incidentas, šeštadienį pranešė Jungtinė Karalystės policija, tirianti jau antrąjį šalies politiko nužudymą per susitikimą su rinkėjais nuo 2016 metų.

Londono policija nurodė, kad pirminės tyrimo išvados rodo išpuolio „potencialų motyvą, susijusį su islamo ekstremizmu“.

69 metų D. Amessas, „Brexitą“ palaikęs Konservatorių partijos įstatymų leidėjas, penktadienį buvo mirtinai subadytas per išpuolį Esekso grafystės miestelyje Pajūrio Li, į rytus nuo Londono. Tuo metu jis dalyvavo vietos bažnyčioje kas dvi savaites rengiamame susitikime su savo apygardos rinkėjais.

Įvykio vietoje policija suėmė 25 metų vyrą, įtariamą nužudymu, ir rado nusikaltimo įrankį – peilį.

Esekso policija nurodė, kad pareigūnai reagavo „per kelias minutes“, gavę pranešimą po 12 val. 5 min. vietos (14 val. 5 min. Lietuvos) laiku. Atvykę policininkai rado D. Amessą, kuriam buvo padarytos „kelios žaizdos“.

„Incidentas buvo sudėtingas, bet mūsų pareigūnai ir Rytų Anglijos skubiosios pagalbos tarnybos paramedikai nepaprastai uoliai dirbo, kad išgelbėtų serą Davidą“, – sakė Esekso policijos vyriausiasis konsteblis Benas-Julianas Harringtonas.

„Jis tragiškai mirė įvykio vietoje“, – pridūrė pareigūnas.

D. Amessas, į parlamentą 1983 metais pirmąkart išrinktas penkių vaikų tėvas buvo pagerbtas per vakare surengtas pamaldas. Dėl jo nužudymo užuojautą reiškė įvairiems politinių sluoksnių politikai ir užsienio veikėjai.

Daugelis britų žiniasklaidos priemonių pranešė, kad įtariamasis veikiausiai yra somalietiškų šaknų turintis Britanijos pilietis.

„Tyrimas yra labai ankstyvoje stadijoje, jam vadovauja specialios kovos su terorizmu komandos pareigūnai“, – žurnalistams sakė B.-J. Harringtonas.

„Tyrėjai nuspręs, ar tai buvo teroristinis incidentas, ar ne“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 16 09:54
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt