trečiadienis, liepos 8 d.
Britų parlamentas įpareigojo B. Johnsoną siekti „Brexit“ atidėjimo
tiesa.com
pixabay nuotrauka

Šią savaitę B. Johnsonas pasiekė susitarimą Europos Sąjungos lyderiais, o šeštadienį bandė įtikinti savo šalies parlamentarus palikti ES spalio 31-ąją.

Deja, to jam padaryti nepavyko – parlamentas priėmė pataisą, kuria įpareigoja Ministrą pirmininką dar kartą derėtis su ES, kad „Brexit“ būtų atidėtas trims mėnesiams.

JK parlamentas šią pataisą palaikė balsų dauguma. Rezultatu 322 prieš 306 britų parlamentarai nubalsavo už tai, kad B. Johnsonas turi prašyti ES atidėti išstojimo proceso. Visgi pats B. Johnsonas tikina to nedarysiantis.

„Aš nesiderėsiu dėl atidėjimo su ES, ir įstatymas manęs negali priversti to daryti“, – teigė B.Johnsonas.

Šeštadienį komentare „The Sun“ B. Johnsonas rašė, kad šiuo balsavimu bus užbaigtas „skausmingas mūsų istorijos skyrius“, tačiau dar vienam „Brexito“ atidėjimui gali būti sudėtinga rasti pritarimą tarp ES lyderių.

B. Johnsonas tikina, kad geriausias sprendimas – pasitraukti iš ES iki spalio 31 dienos, ir užtikrino, kad reikalingi teisės aktai bus pateikti kitą savaitę.

JK parlamento nariai B. Johnsonui rėžė, kad jis jaučiasi esąs aukščiau įstatymo ir netgi grasino teismu.

Rinkosi protestuotojai

Tūkstančiai „Brexit“ priešininkų šeštadienį susirinko Londono centre raginti Jungtinės Karalystės likti Europos Sąjungoje.

Minios rinkosi Parlamento aikštėje, įstatymų leidėjams balsuojant dėl „Brexit“ planų, kuriuos siūlo konservatorių ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

Daugelis protestuotojų nešėsi plakatus su užrašais, raginančiais sustabdyti „Brexit“ procesą, prasidėjusį 2016 metų referendumu, per kurį britai labai maža persvara pritarė šalies išstojimui iš ES.

Protestuotojas Bruce'as Nicole'as, pastorius iš Londono pietvakarių, sakė, kad siūlomas „Brexit“ susitarimas pakenks Britanijai.

„Visa širdimi tikiu, kad turėtume likti ES“, – sakė jis ir pridūrė: „Esu britas, bet taip pat esu europietis. Netikiu, kad dabartiniu susitarimu išvis siūloma kokia nors nauda.“

2019 10 19 15:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt