ketvirtadienis, liepos 7 d.
Britų policininkas prisipažino nužudęs Londone dingusią moterį
BNS
Scanpix
Anglijos vėliava

Britų policijos pareigūnas penktadienį pripažino nužudęs moterį, kurios dingimas grįžtant į savo namus Londone išprovokavo pasipiktinimo bangą ir pakurstė debatus apie moterų saugumą.    

48 metų Wayne'as Couzensas, dirbęs Londono policijos elitiniame diplomatinės apsaugos skyriuje, jau anksčiau prisipažino  pagrobęs ir išžaginęs Sarah Everard. Penktadienį jis padarė oficialų kaltės pripažinimo pareiškimą Londono Old Beilio teismo posėdyje, dalyvaudamas jame vaizdo ryšiu. 

33 metų rinkodaros specialistė S. Everard dingo kovo 3 dienos vakarą Klapame pietų Londone. 

Po jos dingimo buvo organizuojami naktiniai budėjimai, surengta virtinė protestų akcijų, o vyriausybė pažadėjo sustiprinti policijos patruliavimą naktimis ir skirti daugiau lėšų, kad moterims gatvėse būtų saugiau. 

W. Couzensas teismo posėdyje dalyvavo iš Belmaršo griežto apsaugos režimo kalėjimo pietvakarių Londone. Pripažindamas savo kaltę jis nulenkė galvą.

Praėjusį mėnesį  teisiamasis padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl kaltinimo „neteisėtai, jėga ar apgaulės būdu“ pagrobus S. Everard. W. Couzensas taip pat padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl kaltinimo antro laipsnio išžaginimu laikotarpyje tarp kovo 2-osios ir kovo 10 dienos.  

W. Couzensui pripažįstant savo kaltę jo klausėsi S. Everard artimieji, sėdėję teismo salėje. S. Everard dingo, kai aplankiusi draugus Klapame ėjo į savo namus netoliese esančiame Brikstone. Po savaitės jos kūnas buvo aptiktas miške už maždaug 80 km esančiame Kente pietryčių Londone. Londono policija pranešė, kad autopsija parodė, jog moteris mirė nuo uždusimo suspaudus kaklą. Nuosprendis W. Couzensui turėtų būti paskelbtas rugsėjo pabaigoje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 09 17:50
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt