trečiadienis, spalio 5 d.
Britų premjeras atidėjo kelionę į Indiją dėl koronaviruso krizės
BNS
SCANPIX

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) antradienį atidėjo šį mėnesį planuotą kelionę į Indiją, Britanijoje paaštrėjus koronaviruso krizei, pranešė Dauningo gatvė.

„Ministras pirmininkas šį rytą kalbėjosi su ministru pirmininku (Narendra) Modi (Narendra Modžiu) ir apgailestaudamas pranešė, kad negalės vėliau šį mėnesį atvykti į Indiją, kaip buvo planuota“, – pranešė jo atstovas spaudai, kaltindamas greitai plintančią koronaviruso atmainą.

B. Johnsonas pirmadienį pranešė apie visoje Anglijoje įvedamą naują griežtą karantiną. Jis paaiškino, kad juo siekiama sulėtinti naujos užkrečiamesnės atmainos koronaviruso plitimą ir neleisti per daug apkrauti sveikatos apsaugos sistemą.

„Ministras pirmininkas sakė, jog jam svarbu likti JK, kad jis galėtų susitelkti ties šalies atsaku į virusą“, – Dauningo gatvė citavo B. Johnsono pokalbį su Indijos vyriausybės vadovu. 

B. Johnsonas dar tikisi aplankyti Indiją 2021 metais, prieš N. Modi atvykstant į Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikimą Britanijoje. Indija drauge su Pietų Korėja ir Australija yra kviečiamos jame dalyvauti svečio teisėmis.

Britų premjero viešnagė turėjo sutapti su Indijoje kasmet sausio 26 dieną minima Respublikos diena. Vizitas turėjo įvykti kelios savaitės po to, kai Jungtinė Karalystė paliko Europos Sąjungos bendrąją rinką ir siekia naujų prekybos susitarimų su pasaulio valstybėmis, ypač Azijos šalimis, kurių ekonomikos sparčiai plečiasi.

Praėjusį mėnesį pranešime apie būsimą B. Johnsono vizitą buvo skelbiama, kad kelionės į Indiją tikslas – sustiprinti dvišalius ryšius, paskatinti investicijas ir bendradarbiavimą įvairiose srityse, įskaitant gynybą, saugumą, sveikatos apsaugą ir klimato kaitą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 05 18:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt