trečiadienis, liepos 8 d.
Britų premjeras patyrė didelį pralaimėjimą „Brexit“ kontrolę perėmusiame parlamente
tiesa.com
Twitter.com, Boris Johnson
Borisas Johnsonas

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas antradienį vakare patyrė didelį pralaimėjimą parlamente, maištaujantiems parlamentarams balsavus už „Brexit“ kontrolės perėmimą ir privertus lyderį pareikšti, kad jis sušauks naujus visuotinius rinkimus.

328 balsais, įskaitant 21 konservatoriaus, kurie atsuko nugarą B. Johnsonui ir dabar gali būti išmesti iš partijos, balsus, buvo atvertas kelias premjero oponentams trečiadienį pateikti įstatymo projektą, kuriuo bus siekiama neleisti Didžiajai Britanijai spalio 31 dieną išstoti iš Europos Sąjungos be „skyrybų“ sutarties.

Premjero „Brexit“ strategiją palaikiusių parlamentarų buvo 301.

Tai buvo reikšminga diena Britanijos parlamente – jis sėkmingai metė iššūkį ministrui pirmininkui dėl itin svarbios „Brexit“ politikos.

Didžiulį maištą savo Konservatorių partijos gretose B. Johnsonas patyrė vos šešios savaitės po to, kai užėmė ministro pirmininko postą. Jis prieš lemtingąjį antradienio balsavimą dėl „Brexit“ liko be darbinės daugumos Bendruomenių Rūmuose, kai torių parlamentaras Philipas Lee perbėgo pas proeuropietiškuosius liberaldemokratus.

Nauji rinkimai būtų jau treti per ketverius metus. Neaišku, ar B. Johnsonas iškart gautų dviejų trečdalių pritarimą parlamente, reikalingą naujiems rinkimams surengti, nes oponentai nerimauja, kad jis galėtų atidėti rinkimų datą jau po „Brexit“, taip iš esmės prastumdamas išstojimą be sutarties.

B. Johnsonas antradienį sakė, kad pateiks parlamentui siūlymą surengti pirmalaikius rinkimus.

„Nenoriu rinkimų, bet jei parlamentarai rytoj balsuos už derybų sustabdymą ir... dar vieną beprasmį „Brexit“ atidėjimą, potencialiai – daugeliui metų, tuomet tai bus vienintelis kelias tai išspręsti“, – pareiškė jis Bendruomenių Rūmams.

Vis dar neaišku, kaip ir kada Britanija, referendume daugiau kaip prieš trejus metus nusprendusi pasitraukti iš ES, išstos iš bloko. Nauji rinkimai sudarytų sąlygas brutaliai kovai dėl rinkėjų paramos išstojimui be sutarties, tolesnėms deryboms ar, galbūt, naujam referendumui dėl paties išstojimo klausimo.

Partijos maištininkai siekia užkirsti kelią išstojimui be sutarties, nes baiminamasi, kad toks „Brexit“ smarkiai pakenktų ekonomikai ir išprovokuotų Britanijoje ilgą recesiją bei galimą vaistų ir maisto produktų trūkumą.

B. Johnsonas ir jo šalininkai sako, kad šie nuogąstavimai yra perdėti ir kad „Brexit“ parėmę rinkėjai reikalauja veiksmų, o ne tolesnių kalbų.

2019 09 04 06:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt