trečiadienis, spalio 5 d.
Britų teisėja nesutiko paleisti „WikiLeaks“ įkūrėjo J. Assange'o už užstatą
BNS
SCANPIX

Britų teisėja trečiadienį nesutiko paleisti už užstatą vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio „WikiLeaks“ įkūrėją Julianą Assange'ą (Džulianą Asandžą), kuris Britanijoje kalinamas nuo 2019 metų ir kovoja prieš ekstradiciją į Jungtines Valstijas.

Apygardos teisėja Vanessa Baraitser (Vanesa Baraitser) nurodė palikti J. Assange'ą kalėjime, kol teismai svarsto JAV pareigūnų apeliaciją dėl sprendimo jo neišduoti.

Pirmadienį V. Baraitser atmetė amerikiečių prašymą išduoti J. Assange'ą, kuris Jungtinėse Valstijose kaltinamas šnipinėjimu. Kaltinimai susiję su slaptų karinių dokumentų paskelbimu „WikiLeaks“ prieš dešimtmetį.

Teisėja ekstradicijos prašymą atmetė dėl J. Assange'o sveikatos ir sakė, kad 49 metų australas tikriausiai nusižudytų, jei būtų laikomas sunkiomis JAV kalėjimo sąlygomis.

Trečiadienį V. Baraitser sakė, jog J. Assange'as „turi paskatą pabėgti“ ir yra nemaža tikimybė, kad paleistas jis nesugrįžtų į teismą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 06 14:06
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt