sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Britų žvalgyba užuodė Rusijos pėdsakus „Brexit“ istorijoje
tiesa.com

Gali būti, kad Rusija siekė daryti įtaką balsavimui referendume dėl „Brexit“, tam buvo pasitelkta tūkstančiai fiktyvių socialinių tinklų paskyrų.

Tokią versiją kelia britų žvalgyba, paraginusi Jungtinės Karalystės parlamentarus atidžiau patikrinti pasirodžiusius spėjimus.

Tokie bandymai parlamente įvardijami kaip siekis „pažeisti mūsų demokratiją“.

Spėjama, jog Rusija buvo suinteresuota „Brexit“ šalininkų pergale, o su jos žinia sukurtos fiktyvios socialinių tinklų paskyros aktyviai skleidė žinias apie JK pasitraukimą iš Europos Sąjungos. Nustatyta, kad 419 Rusijos interneto tyrimų agentūros valdomų „Twitter“ paskyrų per 48 valandas iki referendumo paskleidė apie 45 tūkst. žinučių, susijusių su „Brexit“.

Ši agentūra glaudžiai susijusi su Kremliumi.

Dar 13 tūkst. šio tinklo paskyrų, skleidusių panašias žinias, po referendumo išnyko, teigia Londono Sičio akademikai. Jų teigimu, šis reiškinys leidžia daryti prielaidą, jog paskyros buvo sukurtos vienu tikslu – paveikti balsavimą.

Šie faktai gali tapti neginčijamais kalbų įrodymais, to sieks ir JK parlamento žvalgybos ir saugumo komitetas.

Apie tai prabilus aukščiausiems šalies pareigūnams, į šias kalbas sureagavo ir Rusijos vadovas Vladimiras Putinas. Jie pareiškė, kad Rusija aktyviai sekė „Brexit“ balsavimą, tačiau jokios įtakos jam nedarė.

2017 11 16 08:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt