ketvirtadienis, liepos 9 d.
Buvęs Didžiosios Britanijos iždo kancleris apkaltino Johnsoną – jis, esą, siekia sužlugdyti naują „Brexit“ susitarimą
tiesa.com
facebook asociatyvi nuotrauka

Didžiosios Britanijos buvęs iždo kancleris Philipas Hammondas apkaltino premjerą Borisą Johnsoną bandymu sužlugdyti bet kokias galimybes priimti naują „Brexit“ susitarimą su ES, trečiadienį skelbė BBC.

Pasak P. Hammondo, B. Johnsono vyriausybė specialiai ES kelia tokius reikalavimus, kurių esą blokas niekada nepriimtų. Viename laikraščio „Times“ straipsnyje P. Hammondas teigė, kad „Brexit“ be susitarimo būtų 2016 metų referendumo rezultatų „išdavystė“.

Jis teigė, kad parlamentas pasistengs, jog narių balsai būtų išgirsti, – P. Hammondas pakartojo, kad „Brexit“ be susitarimo „įvykti negali“. Premjero atstovai teigė, kad Didžioji Britanija ES paliks spalio 31 dieną, nepaisant P. Hammondo pastangų tokios baigties išvengti.

Jie skelbė, kad, kaip kancleris, P. Hammondas „padarė viską, ką galėjo“, kad užkirstų kelią pasiruošimui išstoti iš ES, ir „pakenkė deryboms“. Buvęs iždo kancleris tokius kaltinimus neigė ir tviterio paskyroje rašė, kad jis pritarė „Brexit“ vykdymui ir už išstojimą balsavo tris kartus.

Tik pasitraukimas be susitarimo, jo manymu, neatitinka referendumu numatytos pasitraukimo vizijos.

2019 08 14 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt