antradienis, rugpjūčio 9 d.
Buvęs JK iždo kancleris R. Sunakas skelbia sieksiąs užimti B. Johnsono vietą
BNS
Scanpix
Rishi Sunakas

Britų konservatorius Rishi Sunakas, kurio atsistatydinimas iš Boriso Johnsono ministrų kabineto paskatino ir kitų vyriausybės narių pasitraukimą, penktadienį pareiškė sieksiantis tapti naujuoju partijos lyderiu.

„Atkurkime pasitikėjimą, atkurkime ekonomiką ir suvienykime šalį“, – sakė buvęs iždo kancleris, pristatydamas vaizdo įrašą apie savo gyvenimo istoriją ir taip pradėdamas kampaniją socialinėje žiniasklaidoje.

B. Johnsonas išvakarėse oficialiai paskelbė atsistatydinantis iš valdančiosios Konservatorių partijos lyderio pareigų, bet liks vadovauti vyriausybei iki rudens.

B. Johnsonas buvo priverstas pasitraukti, sulaukęs kai kurių aukšto rango Konservatorių veikėjų raginimų atsistatydinti dėl virtinės skandalų per trejus audringus vadovavimo vyriausybei metus, kuriuos žymėjo „Brexitas“ ir koronaviruso pandemija.

Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmų narys konservatorius Tomas Tugendhatas ketvirtadienį vakare pranešė, kad sieks tapti B. Johnsono įpėdiniu, ir tapo pirmuoju kandidatu, paskelbusiu apie savo siekius po premjero pranešimo apie planuojamą atsistatydinimą.

Kitą savaitę turėtų būti paskelbtas naujo partijos lyderio rinkimų tvarkaraštis.

Partijos vadovai tikisi, kad dviejų etapų rinkimus pavyks užbaigti iki spalio mėnesį vyksiančios metinės Konservatorių partijos konferencijos.

Per pirmąjį rinkimų etapą 358 konservatorių partijos nariai parlamente atsirinks du kandidatus per virtinę balsavimų. Per kiekvieną iš jų bus atmetamas kandidatas, surinkęs mažiausiai balsų.

Antrajame etape nugalėtoją slaptu balsavimu rinks dešimtys tūkstančių eilinių partijos narių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 07 08 19:04
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt