ketvirtadienis, liepos 7 d.
Buvęs JK parlamento vadovas J. Bercow sukritikavo B. Johnsoną ir persimetė pas leiboristus
BNS
Scanpix
Johnas Bercow

Ryškaus charakterio buvęs Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmų pirmininkas Johnas Bercow pranešė palikęs konservatorių gretas ir prisijungęs prie opozicinės Leiboristų partijos, nes šaliai „įgriso melas“, esą skleidžiamas vadovaujant ministrui pirmininkui Borisui Johnsonui.

Sekmadienį paskelbtame interviu laikraščiui „The Observer“ buvęs parlamentaras pabrėžė, jog vadovaujant B. Johnsonui Konservatorių partija tapo „reakcionieriška, populistinė, nacionalistinė ir kartais net ksenofobiška“.

J. Bercow pasitraukė iš parlamento pirmininko pareigų 2019 metų spalį, išdirbęs šiame poste dešimtmetį. Dabar jis pareiškė prieš kelias savaites įstojęs į Leiboristų partiją, nes jam artimos jos vertybės.

„Mane motyvuoja parama lygybei, socialiniam teisingumui ir internacionalizmui. Tai yra leiboristų skiriamasis bruožas“, – sakė jis „The Observer“.

„Priėjau prie išvados, kad šią vyriausybę reikia pakeisti. Realybė ta, kad Leiboristų partija yra vienintelė priemonė, kuria galima pasiekti šį tikslą. Kito realistiško varianto nėra“, – pridūrė politikas.

Duodamas interviu televizijai „Sky News“ J. Bercow pareiškė, kad jo sprendimas nebuvo „asmeniškai nukreiptas prieš Borisą Johnsoną“.

Tačiau jis nepagailėjo kritikos vyriausybės vadovui ir pareiškė, kad B. Johnsonas „tik iš matymo ir keliamaisiais metais pažįsta tiesą“, be to, pridūrė, kad premjero „niekinamas“ elgesys parlamento atžvilgiu „verčia apgailestauti“.

J. Bercow sakė „The Observer“, kad ministras pirmininkas yra „sėkmingas agitatorius, bet prastas valdytojas“, ir kritikavo tokius jo politikos aspektus kaip tarptautinės pagalbos biudžeto mažinimas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 06 20 18:11
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt