penktadienis, rugsėjo 18 d.
D. Cameron’as: „Britanija pasirinko blogą kryptį“
tiesa.com

Buvęs Jungtinės Karalystės premjeras David’as Cameron’as tikina nesigailįs savo sprendimo leisti šaliai surengti referendumą dėl „Brexit“, tačiau tikina, kad iš Europos Sąjungos traukti nutarę britai pasirinko netinkamą kursą.

Dar prieš 2015-ųjų bendruosius rinkimus tuometinis JK vyriausybės vadovas D. Cameron’as pažadėjo šalies žmonėms, kad jo vadovaujamos konservatorių partijos pergalės atveju surengs referendumą dėl narystės ES.

Konservatoriai laimėjo, premjerui teko vykdyti pažadą.

Ironiška, tačiau jo pergalės siekis kainavo jam postą – referendume JK žmonėms nutarus trauktis iš ES D. Cameron’as netrukus buvo priverstas atsistatydinti ir vietą vyriausybės vadovo rezidencijoje užleisti Theresai May.

Nepaisant to, D. Cameron’as tikina nesigailįs savo sprendimo rengti referendumą – tai jis patvirtino pirmą kartą po atsistatydinimo duotame interviu. Tiesa, jis kalbėjosi ne su britų žiniasklaida, o su amerikiečių naujienų televizija CNN.

„Nesigailiu ištesėjęs savo pažadą Britanijos žmonėms. Buvo teisinga rengti referendumą: priklausymas organizacijai, kurios galios vis labiau auga, Londono galios atidavimas Briuseliui neatsiklausiant žmonių, ar jie yra patenkinti, jog yra valdomi tokiu būdu. Nemanau“, – aiškino referendumo būtinybę D. Cameron’as.

Tačiau politikas tučtuojau priminė, kad balsavimo rezultatas jo netenkina.

„Nepakeičiau savo nuomonės dėl to, norėčiau, kad žmonės būtų balsavę kitaip.

Manau, kad šalis pasirinko blogą kursą.

Bet tai teisėtas pasirinkimas, kurį pripažįstu ir viliuosi, kad mano įpėdinė puikiai susitvarkys su „Brexit“ keliamais iššūkiai“, – sakė referendumo idėją iškėlęs, tačiau už JK narystę ES visuomet pasisakantis D. Cameron’as.

2018 04 19 09:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt