ketvirtadienis, spalio 22 d.
D. Trumpas ragina Didžiąją Britaniją pasirinkti kietąjį „Brexit“
tiesa.com
Pixabay.com
Donaldas Trumpas

Traukdamasi iš Europos Sąjungos, Didžioji Britanija turėtų pasirinkti „Brexit“ be sutarties alternatyvą ir atsisakyti apmokėti sutartą 39 mlrd. svarų (45 mlrd. eurų) „skyrybų“ sąskaitą, pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trumpas interviu savaitraščiui „The Sunday Times“, kurį jis davė vizito į Londoną išvakarėse.

Kiek anksčiau JAV valstybės vadovas leidiniui „The Sun“ pareiškė manąs, jog buvęs užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas taptų „puikiu“ ministru pirmininku, jeigu perimtų šį postą iš dabartinės Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovės Theresos May, kuri yra pažadėjusi birželio 7 dieną atsistatydinti, nes šalies parlamentas taip ir nepritarė jos ir ES suderėtam „Brexit“ sutarties projektui.

Trijų dienų oficialų vizitą Didžiojoje Britanijoje D. Trumpas pradės pirmadienį. Viešnagės metu jis susitiks su karaliene Elžbieta II ir dalyvaus derybose su Th. May.

Interviu „The Sunday Times“ JAV valstybės vadovas Didžiosios Britanijos vyriausybę paragino derybose dėl „Brexit“ vadovautis jo derybų taktika.

„Jeigu jie negauna, ko nori, aš pasitraukčiau [iš derybų]... Jeigu negauni norimo susitarimo, jeigu negauni sąžiningo susitarimo, tuomet traukiesi“, – pareiškė jis.

Kalbėdamas apie „skyrybų“ sąskaitą – Didžiosios Britanijos įsipareigojimus, kuriuos šalis turės įvykdyti, traukdamasi iš ekonominio ir politinio bloko, kurio dalimi buvo nuo 1973 metų, – D. Trumpas leidiniui pareiškė: „Jų vietoje nemokėčiau 50 mlrd. JAV dolerių. Toks jau esu. Aš nemokėčiau, nes tai yra milžiniška suma.“

JAV prezidentas, kuris didžiuojasi griaunančia įtaka, kurią daro politikai Amerikoje ir užsienyje, taip pat pareiškė, jog derybose dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos turėtų dalyvauti „Brexit“ partijos lyderis populistas Nigelas Farage‘as.

„Jis yra labai protingas žmogus“ ir gali „daug ką pasiūlyti“, pareiškė D. Trumpas, tačiau pripažino, jog Didžiosios Britanijos vyriausybė „neleis jam įsijungti“ į derybas.

2019 06 03 05:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt