trečiadienis, gegužės 27 d.
D. Trumpas tikisi po „Brexit“ sudaryti prekybos susitarimą su Didžiąja Britanija
tiesa.com
Twitter.com
Theresa May ir Donaldas Trumpas

Pasibaigus „Brexit“, Jungtinės Valstijos ir Didžioji Britanija greičiausiai sudarys prekybos susitarimą, pareiškė Didžiojoje Britanijoje viešintis JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Jis pažymėjo tikįs, jog šalys pasieks „labai, labai reikšmingą prekybos susitarimą“.

„Mes tai padarysime“, – pareiškė JAV valstybės vadovas po susitikimo su verslo lyderiais, kuriame dalyvavo ir Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May.

Pasak D. Trumpo, Jungtinėms Valstijoms ir Didžiajai Britanijai dėl „Brexit“ atsivėrė galimybė gerokai išplėtoti prekybos santykius.

„Mes (JAV) esame jūsų didžiausias partneris, Europa – mūsų didžiausias partneris, daugelis to nežino. Pasakiau tai vakar ir daugelis pasakė: „Nieko sau, nežinojau, jog taip yra“, – pridūrė JAV prezidentas.

Santykius tarp JAV ir Didžiosios Britanijos jis pavadino išskirtiniais ir britų premjerei pareiškė, jog labai juos vertina.

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė savo ruožtu pažymėjo, kad JAV ir Didžiajai Britanijai yra ko siekti.

„Manau, yra didžiulių galimybių, kurias galime įgyvendinti“, – mano Th. May.

[TW=https://twitter.com/SkyNews/status/1135858225436397569]

Šių metų kovo mėnesį D. Trumpas pareiškė, kad jo administracija ketina ateityje siekti sudaryti prekybos susitarimą su Didžiąja Britanija.

Th. May gegužės pradžioje taip pat iškėlė galimo dvišalio prekybos susitarimo su JAV idėją.

Didžioji Britanija su ES kiek anksčiau sutarė, jog „Brexit“ terminas bus atidėtas iki 2019 m. spalio 31 d. Per tą laiką šalis turi ratifikuoti sutartį dėl išstojimo iš ES, antraip ji iš bloko pasitrauks be susitarimo su Briuseliu.

2019 06 04 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt