sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Dar vienas smūgis Johnsonui: JK Lordų Rūmai pritarė įstatymui, turinčiam užkirsti kelią „Brexit“ be sutarties
tiesa.com
Facebook nuotrauka

Jungtinės Karalystės Lordų Rūmai penktadienį pritarė įstatymui, kuriuo siekiama užkirsti kelią „Brexit“ be sutarties scenarijui, suduodami dar vieną smūgį premjero Boriso Johnsono vyriausybei.

Įstatymo projektą, kuris įpareigos B. Johnsoną prašyti Europos Sąjungos trims mėnesiams atidėti „Brexit“, jei jam nepavyks iki spalio 19-osios sudaryti susitarimo su ES, dabar turės patvirtinti karalienė Elžbieta II.

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas teigia nesvarstąs atsistatydinti, praneša agentūra „Reuters“

„Aš vyksiu į Briuselį. Aš pasieksiu susitarimą, ir mes spalio 31-ąją išstosime. Tai mes privalome padaryti“, - penktadienį pareiškė B. Johnsonas. Atsakydamas į klausimą, ar atsistatydins, jei šių tikslų nepasieks, premjeras pabrėžė: „Tai nėra hipotezė, kurią aš svarstyčiau“.

B. Johnsonas šią savaitę patyrė kelis pralaimėjimus „Brexit“ klausimu. Trečiadienio vakarą Bendruomenių Rūmų priimtas įstatymas įpareigoja jį atidėti „Brexit“ iki 2020 metų sausio 31 dienos, jei prieš tai nebus pasiekta išstojimo sutartis su ES.

Parlamentarai atmetė ir B. Johnsono iniciatyvą dėl naujų rinkimų spalio 15 dieną. Be to, ketvirtadienį ginče dėl „Brexit“ kurso iš vyriausybės ir parlamento atsistatydino premjero jaunesnysis brolis Jo Johnsonas.

2019 09 07 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt