antradienis, birželio 15 d.
Dėl „Brexit“ Didžioji Britanija turėtų susiimti
tiesa.com

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude‘as Junckeris sekmadienį atmetė kaltinimus neva Europos Sąjunga siekia slapto tikslo išlaikyti britus bloko sudėtyje ir Didžiąją Britaniją paragino „susiimti“ dėl „Brexit“.

„Manau, jog yra neprotinga, kad dalis britų visuomenės, regis, mano, jog tai priklauso vien nuo ES – pateikti visų būsimų Didžiosios Britanijos problemų sprendimą“, – pareiškė J. C. Junckeris interviu vokiečių savaitraščiui „Welt am Sonntag“.

„Raginčiau juos susiimti. Ir pasakyti mums, ko jūs norite. Mūsų pasiūlymai buvo pateikti prieš daug mėnesių“, – pažymėjo jis.

Kiek anksčiau šį mėnesį Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May atidėjo Bendruomenių rūmuose planuotą balsavimą dėl „Brexit“ sutarties, dėl kurios ji su ES susitarė lapkričio mėnesį, nes baiminosi, kad dokumentas bus atmestas, kadangi jam nepritaria ir daugelis jos partijai atstovaujančių parlamentarų.

Ji siekia iš Briuselio gauti išsamesnių paaiškinimų dėl būsimos tvarkos, susijusios su Airijos siena, ir yra pareiškusi, kad balsavimas galėtų būti surengtas sausio 14 dieną prasidedančią savaitę.

Tačiau tai reiškia, kad parlamento sprendimas dėl „Brexit“ sutarties būtų priimtas likus vos kelioms savaitėms iki kovo 29 dieną numatyto Didžiosios Britanijos išstojimo iš ES.

Pagrindinė opozicinė leiboristų partija tvirtina, kad T. May „tempia laiką“, mėgindama priversti parlamentarus pritarti jos suderėtai sutarčiai, kad Didžiajai Britanijai netektų pasitraukti iš ES be sutarties.

„Man yra susidaręs įspūdis, jog dauguma britų įstatymų leidėjų labai nepasitiki Europos Sąjunga ir ponia May“, – pareiškė J. C. Junckeris.

Europos Komisijos pirmininkas taip pat atmetė kaltinimus neva Briuselis vilkina laiką, kad sutrukdytų Didžiajai Britanijai pasitraukti iš bloko.

„Yra kalbančiųjų, kad mūsų tikslas – visais įmanomais būdais užtikrinti, kad Didžioji Britanija liktų Europos Sąjungoje. Tačiau mes to nesiekiame, – pareiškė J. C. Junckeris. – Mes tik norime aiškumo dėl būsimų santykių. Ir mes gerbiame referendumo rezultatą.“

2018 12 31 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt