pirmadienis, gegužės 25 d.
Dėl COVID-19 hospitalizuotas JK premjeras Johnsonas vyriausybei tebevadovauja
BNS
Facebook

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas praleido naktį ligoninėje, kur buvo paguldytas tyrimams, per 10 dienų tebesilaikant koronavirusinės infekcijos COVID-19 simptomams, bet vyriausybė pirmadienį pareiškė, kad jis tebevadovauja šaliai.

Konservatorių lyderis kovo 27-ąją pranešė, kad jam buvo nustatyta koronaviruso infekcija. Nuo tada B. Johnsonas laiką leido izoliavęsis savo bute, esančiame virš oficialaus biuro Dauningo gatvėje.

Sekmadienį vakare, rekomendavus jo gydytojui, 55 metų premjeras buvo išvežtas į ligoninę tyrimams, bet jo biuras nurodė, kad tai yra „prevencinis žingsnis“

Tuo metu dienraštis „The Times“ pranešė, kad B. Johnsonui duodama kvėpuoti deguonies.

„Jis naktį praleido ligoninėje, ir, žinoma, mes visi linkime jam pasveikti“, – pirmadienį visuomeninei BBC televizijai sakė būsto reikalų ministras Robertas Jenrickas.

„Tikimės, kad atlikus šiuos testus jis galės kuo anksčiau sugrįžti į Dauningo gatvę“, – pridūrė jis.

Ministras nurodė, kad nepaisant saviizoliacijos premjeras „nepaprastai uoliai dirbo“ ir tebevadovauja vyriausybei net ir gulėdamas ligoninėje.

„Aišku, šiandien jis ligoninėje, kur jam atliekami tyrimai, bet jis toliau išliks informuojamas apie viską, kas dedasi, ir vadovaus vyriausybei“, – pažymėjo R. Jenrickas.

Užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas buvo paskirtas pavaduoti B. Johnsoną, jeigu šis negalėtų eiti pareigų. Jis pirmininkaus pirmadienį ryte vyksiančiam kasdieniam vyriausybės pasitarimui dėl atsako į koronaviruso epidemiją.

„Esu tikras, kad tai jį labai nuvilia – toks žmogus kaip Borisas nori tiesiogiai vadovauti vyriausybei, būdamas priešakyje, – kalbėjo R. Jenrickas. – Kaip bebūtų, jis didele dalimi tebevadovauja vyriausybei.“

2020 04 06 12:51
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt