pirmadienis, gegužės 17 d.
Dėl koronaviruso pandemijos JK depresija sergančių išaugo beveik dvigubai
Alfa.lt

Beveik penktadalis suaugusių britų per koronaviruso pandemijos laikotarpį patyrė bent kokios rūšies depresijos apraiškų – beveik dvigubai daugiau nei prieš karantininį laikotarpį, pranešė portalas CNN.

Jungtinės Karalystės statistikos tarnybos (ONS) duomenimis, maždaug 19,2 proc. britų liepą turėjo kokios nors depresijos rūšies apraiškų – prieš karantiną tokių žmonių buvo tik 9,7 proc. Atitinkamai, tik 3,5 proc. suaugusiųjų patyrė savo depresijos simptomų pagerėjimą.

ONS teigimu, per krizės laikotarpį beveik 13 proc. žmonių išsivystė vidutiniai ar rimti depresijos simptomai.

„Jauni suaugusieji, dažniau moteriškos lyties, negalintys sau leisti nenumatytų išlaidų ar neįgalūs asmenys per pandemiją buvo labiausiai pažeidžiami depresijos“, – teigė ONS pagrindinis tyrimų ekspertas Timas Vizardas.

Didžioji dalis (84,9 proc.) suaugusiųjų patiriančių kokios nors rūšies depresiją teigė, kad jie jaučia stresą ir nerimą, o 42,2 proc. apklaustųjų tvirtino, kad tai paveikė jų santykius su artimiausiais žmonėmis. Pavyzdžiui, depresija nesergančių žmonių tarpe, tik 20,7 proc. asmenų teigė, kad COVID-19 paveikė jų draugystes su kitais asmenimis.

Šios neigiamos tendencijos buvo pastebėtos nacionalinės suaugusių žmonių apklausos metu, kurios metu britams buvo pateikiama eilė klausimų, kurie nustatytų tam tikrus depresijos simptomus.

Pavyzdžiui, respondentų buvo klausiama ar jie galėtų sau leisti netikėtai išleisti 850 svarų (940 eurų), siekiant patikrinti ar jie turi finansinių problemų. Neišgalintys sau leisti netikėtų išlaidų, turi didesnius šansus patirti depresijos simptomus.

Notingamo universiteto psichinės sveikatos profesorius Charley‘is Bakeris teigė, kad tyrimo rezultatai „nėra staigmena“.

„Yra svarbu vengti patologizuoti tą, kas gali būti visai racionali reakcija į dabartinę pandemiją, pripildytą nežinomybės ir baimės“, – teigė profesorius.

Tuo tarpu Oksfordo universiteto kognityvinės ir emocinės psichologijos profesorė Elaine Fox tvirtino, kad ONS turimi duomenys „verti nerimo“, tačiau pabrėžė, jog jie labiau atspindi kasdieninę nuotaiką, o ne diagnozę.

„Labiausiai neraminantis šių rezultatų aspektas mano požiūriu yra tas, kad atsižvelgiant į finansines problemas su kuriomis daugelis mūsų šiuo metu susiduria, augantis neišgalėjimas susimokėti sąskaitų, labai tikėtina, gali atvesti prie augančių depresijos ir nerimo lygių“, – teigė E. Fox.

„Šie ekonominiai faktoriai, tikėtina, artimiausius mėnesius ir net metus vaidins reikšmingą vaidmenį mūsų šalies psichinės sveikatos sferoje“, – pridūrė profesorė. 

2020 08 19 18:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt