sekmadienis, liepos 25 d.
Dėl koronaviruso tiriami tūkstančiai JK gyventojų
tiesa.com

Tūkstančiai britų susiduria su masiniais koronaviruso tyrimais pas bendrosios praktikos gydytojus – kaip pranešama vyriausybės „blogiausio atvejo“ pranešime, perspėjama, kad 80 proc. JK gyventojų gali užsikrėsti, o net 500 000 gali mirti.

          Iki šiol visuomenės nariai buvo tikrinami tik tuo atveju, jei jie sirgo ir turėjo ryšių su Kinija ar kita šalimi, esančia protrūkio Rytų Azijoje centre. Dabar bus imamasi platesnių bandymų. Iki šiol visuomenės nariai buvo tikrinami tik tuo atveju, jei jie sirgo ir turėjo ryšių su Kinija ar kita šalimi, esančia protrūkio Rytų Azijoje centre.

Dabar bus imamasi platesnių bandymų. Siekiama kuo tiksliau apskaičiuoti visas galimas protrūkio versijas vietos mastu, kad pavyktų išvengti staigaus infekcijos antplūdžio. Po „sprogimo“ Italijoje nuo penktadienio daugiau nei 350 žmonių diagnozuota ši liga, o keliautojai ją toliau gabena į Austriją, Šveicariją ir Kroatiją. Vyriausybės Nacionalinio saugumo ryšių komanda parengė „Covid-19 protingo blogiausio atvejo scenarijaus“ ataskaitą, kurioje teigiama, kad JK gali būti uždarytos mokyklos, transporto tinklai bei sustabdyti didesni žmonių susibūrimai.

Septynios britų mokyklos jau uždarytos, o 18 kitų mokyklų mokiniams ir mokytojams Anglijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje buvo liepta likti namuose, po to, kai kelios moksleivių grupės grįžo iš slidinėjimo kursų Italijoje. Anglijos visuomenės sveikatos medicinos direktorius profesorius Paulas Cosfordas šiandien pripažino, kad vyriausybė nežino, kiek britų grįžo iš slidinėjimo kelionių į Italijos šiaurę, bet teigė, kad tai yra „nemažas skaičius“ Paklaustas, ar vyktų į šiaurinę Italiją, sveikatos sekretorius Mattas Hancockas interviu sakė: „Aš neketinu vykti, sakykime taip“.

Vis dėlto PHE profesorius Cosfordas teigė, kad būtų „neprotinga“ žmonėms rekomenduoti nevažiuoti į Italiją, o Užsienio reikalų tarnyba neįspėja apie jokias kitas šalies dalis.

2020 02 26 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt