pirmadienis, gegužės 17 d.
Dėl žemės ūkio technikos vagysčių nusikalstamumas JK regionuose pasiekė aukščiausią lygį per 8 metus
Alfa.lt

Nusikalstamumas Jungtinės Karalystės kaimiškose vietovėse pasiekė aukščiausią lygį per 8 metus, nusikalstamoms grupuotėms vagiant ir užsienyje pardavinėjant žemės ūkio techniką, pranešė portalas „Financial Times“.

Draudimo kompanijos „NFU Mutual“ turimi skaičiai rodo, kad vien per 2019 m. nusikaltimų JK kaime padaugėjo 9 proc. ir sukėlė nuostolių už 54 mln. svarų. Draudėjas perspėjo, kad šių metų statistika turėtų būti dar prastesnė, dėl koronaviruso pandemijos padaugėjus galvijų ir kai kurių tipų įrangos vagysčių.

„Pagrindinis nusikaltimų organizatorius yra nusikalstamos grupuotės, kurios taikosi į kaimiškas vietoves. Prieš 10 metų jie susiprato, kad žemės ūkio technika yra verta dešimčių ar net šimtų tūkst. svarų, o jos poreikis užsienyje yra milžiniškas“, – teigė „NFU Mutual“ kaimo reikalų specialistė Rebecca Davidson.

Per pastarąsias porą savaičių „NFU Mutual“ pavyko atgauti JK pavogtus mini ekskavatorių Prancūzijoje ir keturratį Lietuvoje.

Linkolnšyras, Eseksas, Šiaurės Jorkšyras ir Kembridžšyras buvo daugiausia nusikaltimų užfiksavusios apskritys Anglijoje, kiekvienoje nuostolių padaryta bent už 2 mln. svarų, o Nortamptonšyre ir Viltšyre nusikaltimų padvigubėjo. Škotijoje nusikalstamumas kaime išaugo 44 proc.

Koronaviruso pandemija kiek pakeitė ir buvusias vagysčių tendencijas, padaugėjus smulkių įrenginių, tokių kaip keturračiai ar traktorių GPS sistemos, kurios gali kainuoti net iki 10 tūkst. svarų, vagysčių. Karantino metu padaugėjo ir galvijų vagysčių.

„Yra baiminamasi, kad juodajai rinkai yra vagiama mėsa, – teigė R. Davidson. – Mes nežinome visos istorijos, kur tie gyvuliai dingsta. Tai yra labai neraminanti tendencija.“

2020 08 09 18:01
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt