pirmadienis, spalio 26 d.
Dešimčių valstybių piliečiai nebeturės laikytis karantino atvykdami į JK
Alfa.lt

Dešimtys valstybių nuo pirmadienio bus atleidžiamos nuo Jungtinės Karalystės įvesto privalomo kelionių karantino laikymosi, pranešė portalas BBC.

Šiuo metu dauguma žmonių atvykstantys į JK iš užsienio, išskyrus Airiją, turėjo užsidaryti į dviejų savaičių karantiną. Šalies valdžia jau kuris laikas davė suprasti, kad jie šiuo metu dirba kuriant palyginti mažą kelionių koridorių tinklą.

Tačiau kelionių ir turizmo kompanijoms augant užsakymų skaičiui, šios reikalauja vyriausybės didesnio aiškumo.

Praėjusią savaitę vyriausybė teigė, kad ji atlaisvins savo rekomendacijas kelionėms į užsienį ir reitinguos valstybes žalia, geltona ar raudona spalvomis pagal tose šalyse esančią koronaviruso situaciją. Tačiau dabar šaltiniai vyriausybėje pranešė, kad iki šios savaitės galo bus išleistas labai ilgas saugių keliauti šalių sąrašas.

Labai tikėtina, kad į jį bus įtraukta iki 75 valstybių, kuriose epidemiologinė situacija yra gera arba labai gera ir kelionėms iš šių šalių nuo pirmadienio nebereikės laikytis esamų karantino taisyklių. Tačiau verta atkreipti dėmesį, kad šis naujas sąrašas vis tiek gali turėti ta tikrus apribojimus žmonėms, kurie vyks ten iš JK.

Kitos aukštesnės rizikos valstybės, kaip JAV, bus įtrauktos į „raudonųjų“ valstybių sąrašą.

Taigi, vyriausybė artimiausiu metu paskelbs kažką, apie ką ilgą laiką šnekėjo aviacijos vadovai, daugelis parlamentarų ir kai kurie mokslininkai – tikslinį karantiną, kuris paveiks tik žmones atvykstančius į JK iš epidemiologiškai nesaugių valstybių. 

2020 07 02 16:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt