šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Didžioji Britanija paskelbs tarptautinių kelionių atnaujinimo planą
BNS

Didžioji Britanija pirmadienį paskelbs tarptautinių kelionių atnaujinimo planą, naudodama „šviesoforų“ sistemą, palaipsniui švelnindama ribojamąsias priemones.

Artėjant vasaros sezonui, Jungtinė Karalystė nustatė preliminarią gegužės 17 dienos datą užsienio kelionių atnaujinimui, kurios šiuo metu yra draudžiamos, išskyrus dėl svarių priežasčių.

Kelionių kryptys bus reitinguojamos žalios, gintaro ar raudonos spalvomis priklausomai nuo viruso rizikos, vėlyvą šeštadienį pranešė Dauningo gatvė, o vyriausybė pirmadienį pateiks daugiau informacijos.

„Darome viską, kad galėtume vėl atidaryti savo šalį <...> kuo saugiau“, – teigė ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.

Vyriausybė teigė, kad naujoji sistema „padės užtikrinti, jog JK skiepijimo kampanijai nekiltų pavojaus, ir pateiks aiškias rekomendacijas keliautojams“.

Žmonės, vykstantys į mažos rizikos „žalias“ šalis, prieš kelionę ir po jų tiesiog atliks viruso testą, pranešė vyriausybė.

Tuo tarpu keliaujantys gintaro spalvos ar raudonąsias šalis vėliau turės izoliuotis arba laikytis karantino.

Sveikatos apsaugos ministras Edwardas Argaras teigė, kad atsižvelgiant į tai, jog Europos žemyne ​​didėja COVID-19 atvejų skaičius, Didžioji Britanija turės būti „labai atsargi“.

„Vienas iš dalykų, kurio mes nenorime išvysti, kad, ir kaip sėkmingai vykdoma vakcinavimo programa, tai yra naujų atmainų plitimas arba rizika, kad į šią šalį bus atvežtos naujos atmainos“, – teigė jis.

Šiuo metu žmonės, atvykstantys į JK iš užsienio, privalo savarankiškai izoliuotis 10 dienų.

Didžiosios Britanijos piliečiams, atvykstantiems iš draudžiamų didelės rizikos šalių, grės karantinas vyriausybės patvirtintuose viešbučiuose.

Vyriausybė paragino žmones nerezervuoti kelionių vasaros atostogoms, sakydama, kad „per anksti numatyti“, kurios šalys bus laikomos saugiomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 05 20:36
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt