antradienis, spalio 26 d.
Didžiosios Britanijos mokslininkai: kas aštuntas COVID-19 pacientas miršta vėliau
Alfa.lt

Tyrimas parodė, kad vienas iš aštuonių pacientų, įveikusių koronavirusą, miršta per kitas 140 dienų. Tuo pačiu metu kas trečias vėl patenka į ligoninę vos per kelias savaites.

Statistika rodo, kad daugiau nei 98 proc. visų koronaviruso pacientų susidoroja su šia liga, tačiau nereikia skubėti. Beveik trečdalis pacientų, pasveikusių nuo COVID-19, grįžta į ligonines per ateinančius penkis mėnesius, o maždaug kas aštuntas miršta per kitas 140 dienų dėl komplikacijų, susijusių su šia liga. Tokie yra Lesterio universiteto mokslininkų duomenys.

Reikia atkreipti dėmesį, kad jie remiasi tik hospitalizuotais pacientais, o į ligonines guldomi tik sunkia koronaviruso forma sergantys žmonės.

Mokslininkai išanalizavo informaciją apie 47 780 žmonių, kurie buvo išrašyti iš ligoninių per pirmąją koronaviruso bangą. 29,4 proc. iš jų per 140 dienų grįžo į ligonines, 12,3 proc. mirė.

Pragaištingos koronaviruso pasekmės gali lemti tai, kad išgyvenę pacientai serga širdies nepakankamumu, vystosi diabetas, atsiranda lėtinės kepenų ir inkstų ligos.

Šio tyrimo autoriai laikraščiui „The Daily Telegraph“ sakė, kad koronaviruso pacientų remisijos ir mirtingumo skaičiai yra „stulbinantys“. Tačiau jie bus daug mažesni, jei įskaičiuosime ir visus tuos žmones, kurie įveikė koronavirusą sergant nesunkiais simptomais. Tiesa, šis tyrimas dar nesulaukė nepriklausomo mokslinio įvertinimo, o visa gąsdinanti statistika remiasi pirminiais duomenimis.

2021 01 20 09:47
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt