sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Du metai po „Brexit“: tauta vėl reikalauja referendumo
tiesa.com

Minint antrąsias „Brexit“ referendumo metines tūkstančiai žmonių šeštadienį įšėjo į Londono gatves reikalaudami pakartotinio balsavimo dėl Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungos.

Pakartotinio referendumo siekianti visuomeninė organizacija „People’s Vote“ („Žmonių balsas“) sukviesta minia Londono centru atžygiavo iki parlamento aikštės ir čia žada pateikti savo reikalavimus.

Jie – labai aiškūs: surengti dar vieną balsavimą, kurio rezultatas reikštų paskutinį tautos apsisprendimą, nori ji likti ES ar ne.

Šis žygis – tik maža dalis veiksmų plano, šią vasarą į panašius mitingus ketinama sukviesti daugelio JK didžiųjų miestų gyventojus.

2016 metų birželio 23-iąją surengtame referendume JK gyventojai nedidele persvara (51,89 proc. prieš 48,11 proc.) nutarė palikti ES.

Manoma, kad gyventojai nebuvo tinkamai supažindinti su tuo, kas jų laukia po „Brexit“. ES šalininkai tikina, kad po pasitraukimo iš ES britai susidurs su didžiuliais ekonominiais sunkumais, baiminamasi įvairių socialinių problemų protrūkio.

2018 06 23 13:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt