šeštadienis, liepos 4 d.
Dvigubos pilietybės įstatymui – žalia šviesa
tiesa.com

Džiugi naujiena tautiečiams gyvenantiems užsienyje. Naujienų portalo delfi.lt duomenimis, ilgais svarstęs Seimas, pagaliau ėmėsi veiksmų, kad užsienyje gimusiems lietuviams būtų suteikta Lietuvos pilietybė.

Ketvirtadienį vykusiame svarstyme dėl dvigubos pilietybės klausimo, už balsavo 71 seimo narys, vienas – susilaikė. Tokia persvara lėmė, jog Pilietybės įstatymo pataisa greičiausiai bus priimta, kol kas liko dar vienas svarstymas.

Liberalų sąjūdžio frakcijos pranešime pacituotas ir pats pataisos iniciatorius Arminas Lydeka: „Jeigu norime stipresnės ir vieningesnės Lietuvos – dviguba pilietybė yra būtinas žingsnis. Lietuviškas pasas yra ne tik duotybė, bet ir vertybė, kurios negalima atiminėti. Manau, turime gerą progą dar prieš didžiąsias metų šventes įteisinti dvigubą pilietybę visiems užsienyje gimusiems tautiečiams“.

Remiantis Pilietybės įstatymo pataisa, mišriose šeimose ar užsienyje gimusiems lietuvių vaikams, bus suteikta dviguba pilietybė. Dabar pilietybės įstatymas yra ribotas, nes dvigubą pilietybę leidžiama turėti tiems asmenims, kurie kitą pilietybę įgyją gimdami, bet sulaukę pilnametystės, tai yra 21-erių metų, turi pasirinkti vienos valstybės – Lietuvos ar užsienio pilietybę.

2015 11 06 12:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt